PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2009-09-06, Piszą o nas w Gazecie Lubuskiej

Dzięki sprawnej organizacji i współpracy komendy powiatowej PSP i OSP Kębłowo strażacy mają szansę uczestniczyć w szkoleniach, które pozwolą im podnieść kwalifikacje zawodowe.

- W tej chwili prowadzimy nabór w związku z projektem dotyczącym kwalifikowanej pierwszej pomocy – mówi Michał Nowak, prezes OSP Kębłowo. – Uczestnicy kursu uczą się, jak ratować osobę, która dostanie ataku serca, ulegnie wypadkowi i każda sekunda będzie istotna w walce o jej życie.

W szkoleniu, które odbędzie się w dniach 11- 27 września weźmie udział 30 strażaków z powiatu. Decyduje kolejność zgłoszenia i warunek spełnienia kryteriów. Chętni nie mogą mieć za sobą kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy finansowanego z środków Europejskich Funduszy Strukturalnych. Oprócz tego wciąż można zapisywać się na projekt e-learningowy z ratownictwa medycznego. Ten jest skierowany nie tylko do ogniowców.

- To dzieje się teraz – tłumaczy M. Nowak. – Ale w najbliższej przyszłości planujemy jeszcze więcej projektów. Będzie kurs dla 15 osób na prawo jazdy kategorii C, szkolenie drwali – pilarzy dla 40, nauka na stermotorzystów, kurs napełniania butli powietrzem i drugie szkolenie z kwalifikowanej pierwszej pomocy dla 20 chętnych.

Wkrótce również prawdziwa gratka. 15 osób z powiatów: wolsztyńskiego, grodziskiego i kościańskiego będzie miało szansę uczestniczyć w szczególnym kursie konserwowania sprzętu ochrony dróg oddechowych. Dotychczas w wymienionych powiatach tylko trzy osoby miały kwalifikacje zdobyte w trakcie takiego projektu. Teraz ta liczba znacznie wzrośnie.
- Jest ogromne zainteresowanie wszystkimi kursami – przyznaje prezes OSP. – Każdy z nich jest finansowany z EFS, dzięki czemu możemy zapewnić potrzebne do nauki materiały, posiłek, a w przypadku szkolenia na konserwatorów sprzętu ochrony dróg oddechowych, które odbędzie się w Raszynie koło Warszawy również nocleg.

Zainteresowani znajdą szczegóły dotyczące projektów na stronach: www.straz.powiatwolsztyn.pl oraz www.straz.keblowo.pl

Źródło: Gazeta Lubuska http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=powiat14Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u