PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2009-09-08, Pożar budynku wielorodzinnego

W dniu 7 września br. o godz.23.00 nasza jednostka zadysponowana została do pożaru budynku wielorodzinnego przy ul. Sienkiewicza w Wolsztynie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w pomieszczeniu znajdującym się na drugim piętrze kamienicy palą się zgromadzone materiały łatwopalne w postaci książek, gazet, ubrań i starych mebli. Z uwagi na specyfikę obiektu do pożaru zadysponowano samochód gaśniczy i podnośnik  z JRG w Wolsztynie oraz pojazdy gaśnicze z OSP Kębłowo, OSP Obra, OSP Siedlec. W pierwszej fazie działań dokonano zabezpieczenia miejsca zdarzenia przez strażaków z wolsztyńskiej JRG oraz podaniu prądu gaśniczego z linii szybkiego natarcia na palące się przedmioty. Jednocześnie prowadzona była ewakuacja wszystkich 19 mieszkańców budynku. Po dojeździe pozostałych zadysponowanych zastępów podano również prąd wody na palącą się konstrukcję dachu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie  Gazowe i Energetyczne. Zadaniem naszej jednostki było usunięcie nagromadzonych materiałów palnych w pomieszczeniu (odzież, meble i książki) oraz częściowym rozebraniu konstrukcji palnej na poddaszu. Zadanie to wykonywane było w bardzo trudnych warunkach. Ratownicy ze względu na wysoką temperaturę oraz duże zadymienie zmuszeni byli do pracy w aparatach ODO. Dzięki sprawnej akcji wszystkich zastępów udało się zlokalizować pożar zanim przedostał się do pozostałych pomieszczeń. W wyniku pożaru spaleniu uległa całkowicie zawartość pomieszczenia (meble, odzież, książki itp.), część palnej konstrukcji dachu i stropu, drzwi oraz opaleniu uległ sufit na korytarzu. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległ strop w mieszkaniu znajdującym się bezpośrednio nad mieszkaniem w którym powstał pożar . Działania naszego zastępu zakończyły się około godz. 2.20.

Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej przepływowego podgrzewacza wody.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż jednostka nasza dotarła do oddalonego o blisko 10 km miejsca zdarzenia w niespełna 13 minut od zaalarmowania. Po 3 minutach wyjeżdżaliśmy już z garażu!! Oby tak dalej J

 

Zdjęcia: KP PSP Wolsztyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u