PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2015-06-25, Jarmark Pomysłów na Rynku w Lesznie

W dniu 20.06.2015 roku na leszczyńskim Rynku odbyły się Targi Ekonomii Społecznej „Jarmark Pomysłów”. Podczas targów zaprezentowały się organizacje, stowarzyszenia, fundacje oraz warsztaty terapii zajęciowej z subregionu Leszczyńskiego. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie na swoim stoisku uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z udziałem AED oraz specjalistycznego sprzętu używanego podczas zdarzeń przez strażaków. Stanowisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas trwania Targów odbył się również Turniej Liderów o statuetkę „Złotego Koguta” Uczestniczyli nim przedstawiciele z gmin wchodzących z subregion Leszczyński.  
Jarmark, poprzez wspólną zabawę, miał za zadanie przybliżyć mieszkańcom Leszna działalność organizacji społecznych. Dla wystawców była  to szansa pozyskania nowych odbiorców, partnerów do współpracy, zjednania sobie wolontariuszy, a przede wszystkim prezentacji własnej działalności.
O wyjątkowym znaczeniu Targów świadczy objęcie ich patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Leszna. Partnerami wydarzenia są także Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.
Wydarzenie organizowane było w ramach projektu „LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u