PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2015-07-07, Pożar transformatora w Wolsztynie

W sobotę 4 lipca 2015 r. o godzinie 18:24 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze transformatora przy ulicy Energetycznej w Wolsztynie.
Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastęp z OSP Kębłowo. Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce pożaru zastano palący się przekładnik napięciowy po wybuchu oraz tlącą się trawę w jego pobliżu. Przy użyciu urządzenia pomiarowego wykryto napięcie wokół miejsca pożaru w związku z czym wezwano na miejsce pogotowie energetyczne.  Po odłączeniu zasilania przy palącym urządzeniu strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było przegrzanie przekładnika napięcia.
Warto przypomnieć, że urządzeń będących pod napięciem nie wolno gasić wodą, pianą lub innymi roztworami zawierającymi wodę, ponieważ jest ona dobrym przewodnikiem prądu i może nastąpić porażenie gaszącego. Ponadto mogą powstać wtedy dodatkowe zwarcia, co spowoduje rozszerzenie się pożaru. Urządzenia elektryczne pod napięciem można gasić gaśnicą śniegową (dwutlenkiem węgla), proszkową lub piaskiem.Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u