PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2016-04-16, Pożar stolarni w Barchlinie

Dnia 14 kwietnia 2016  o godz. 21.50 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze stolarni  w miejscowości  Barchlin gm. Przemęt.  Ze względu na rodzaj obiektu do zdarzenia zadysponowano samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz Ochotniczych Straży pożarnych z Przemętu, Bucza, Moch, Kaszczoru, Kębłowa, Świętna i Śmigla. Do zabezpieczenia działań zadysponowano również OSP Siedlec.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zastano: kompleks budynków produkcyjno-magazynowych,  budynki murowane pokryte częściowo blachą i częściowo dachówką - konstrukcja dachu drewniana. Budynki objęty w większej części pożarem.  Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenie  i ewakuowali mieszkańców budynku przylegającego ścianą szczytową do budynku objętego pożarem. Następnie dowódca  podjął decyzję o wprowadzeniu jednego prądu wody oraz jednego prądu piany.  Prąd wody został podany w obronie na budynek mieszkalny przyległy do budynku objętego pożarem. Po chwili  zawaleniu uległ cały dach budynku gospodarczego oraz  dwie ściany szczytowe. Pozostała część budynku również była niestabilna. Podjęto  decyzję o nie wprowadzaniu ratowników do wewnątrz budynku i dalsze działania prowadzone były z zewnątrz.  Do działań systematycznie wprowadzano kolejne jednostki przybywające na miejsce zdarzenia. Następnie kierujący podjął decyzję o utworzeniu punktu czerpania wody na pobliskim kanale.  Działania były utrudnione z uwagi na  zwartą zabudowę. Do działań wprowadzono również podnośnik  SH-24 oraz  rozpoczęto usuwanie części pokrycia dachowego z budynku warsztatowego. Dalsze działania skupiły się na  dogaszania konstrukcji dachu budynku warsztatowego i dogaszeniu budynku gospodarczego.

W wyniku pożaru spaleniu uległ kompleks budynków magazynowo-produkcyjnych wraz z wyposażeniem stolarskim oraz drewnem.  W celu ustalenia przyczyny powstania pożaru czynności wyjaśniające prowadzi policja.

Tekst: KP PSP WolsztynProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2023. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u