PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2017-05-29, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Kębłowie

Dnia 9 maja(wtorek) w remizie odbyło się spotkanie naborowe do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od tego momentu Ochotnicza Straż Pożarna w Kębłowie ma 24 nowych młodych członków. Pomimo tego, że spotkanie było organizacyjne od samego początku wzięliśmy się ostro do pracy. Na początku wspólnie utworzyliśmy regulamin MDP oraz ustaliliśmy zasady współpracy. Następnie udaliśmy się na boisko i odbyliśmy pierwszą lekcję dotyczącą nawodnienia. Omówiliśmy rodzaje węży. Zbudowaliśmy trzy linie gaśnicze oraz omówiliśmy zasady tworzenia i działań z prądownicą. Okazało się, że prawidłowe rozwijanie i zwijanie węży to wcale nie taka łatwa i prosta sprawa. Jednak wszyscy bardzo się starali i byli zaangażowani. 

Drugie spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kębłowie odbyło się 23.05 (wtorek). Na początku naszym młodym strażakom przedstawiliśmy informację o naszej jednostce oraz krótką historię działalności. Następnie udaliśmy się na boisko za naszą remizą i przećwiczyliśmy podstawy musztry.

Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek 6 czerwca, natomiast treningi do zawodów sportowo-pożarniczych planowane są na bieżąco :)

Szkolenia z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą mają za zadanie przygotować młodych ludzi do działań dla dobra społeczeństwa oraz przygotować do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszej strony na portalu Facebook, wystarczy kliknąć w logo zamieszczone poniżej.Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u