PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2017-07-27, Skutki weekendowej ulewy

W nocy z soboty na niedziele (22/23.07) nad naszym powiatem przeszła burza, której towarzyszyły obfite opady. Ulewny deszcz sprawił strażakom sporo pracy. Nasi strażacy interweniowali aż 5 razy ! Do pierwszego zdarzenia strażacy z OSP Kębłowo udali się w sobotę około godziny 22:30 na ulice Stradyńską w Kębłowie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pomoc potrzebna jest aż w 3 miejscach dlatego do wsparcia działań strażaków z Kębłowa wezwano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętnie. Po zakończeniu działań w naszej miejscowości ochotnicy z Kębłowa zostali zadysponowani na ulice Gajewskich w Wolsztynie. Działania te zakończyły się wczesnym porankiem.
 
W niedzielny poranek spokój ohotników zabezpieczających święcenie samochodów w Parafi pw. św. Bartłomieja w Kębłowie ponownie zakłócił dźwięk syreny wzywający ich do remizy. Jak się okazało na skutek nocnego oberwania chmury zalana została jedna z firm znajdująca się w Wolsztynie na ulicy Dworcowej. Po przyjeździe na miejsce zastano zalane pomieszczenia w piwnicy oraz zalane kanały samochodowe.
 
Niestety deszcz nieodpuszczał dlatego w poniedziałek rano ponownie mieszkańcy Kębłowa usłyszeli dźwięk syreny alarmowej OSP. Tym razem ochotnicy udali się do Starego Widzimia na tzw. Nowe Osiedle w celu wypompowania wody z pełnego zbiornika.
 
Oprócz interwencji w których udział brała nasza jednostka zalanych zostało jeszcze wiele miejsc między innymi: Dom Opieki na ulicy Poznańskiej, szpital, lokalne firmy czy także małą obwodnice w Wolsztynie. Do działań wyjechały zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Kębłowo, OSP Świętno, OSP Mochy, OSP Tłoki, OSP Wroniawy oraz OSP Obra
 
 
 
 
 
Zapraszamy także do odwiedzania stron na facebooku ---> Ochotnicza Straż Pożarna w Kębłowie, Kębłowo24 oraz Wolsztyn112

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u