PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2017-08-02, Pierwszy dzień sierpnia

Pierwszy dzień sierpnia okazał się dniem pełnym pracy dla strażaków z naszej jednostki. Około godziny 13:10 po raz pierwszy rozbrzmiała syrena alarmowa na naszej remizie. Po przybyciu na miejsce strażaków z naszej OSP zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do pożaru zboża na pniu w miejscowości Starkowo. Po wyjeździe jednak zostaliśmy zawróceni do bazy, gdyż pożar był już opanowany. 

Drugi raz syrena zawyła około godziny 14:50, tym razem zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA do wypadku z udziałem 2 samochodów na DK32 na odcinku Wolsztyn - Rostarzewo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów z JRG Wolsztyn zastano dwa samochody osobowe. Samochód marki Audi znajdował się na drodze, natomiast samochód marki Opel znajdował się poza drogą. Na miejsce zdarzenia przybył także patrol WRD z KPP Wolsztyn oraz ZRM "P" rówież z Wolsztyna, który podjął decyzje o transporcie poszkodowanych do wolsztyńskiego szpitala. W początkowej fazie działań ratowniczych Droga Krajowa 32 była zablokowana, po opanowaniu sytuacji wprowadzono ruch wachadłowy.

 

 

Po zakończeniu działań na trasie Wolsztyn - Rostarzewo zostaliśmy zadysponowani na rondo w kierunku na Powodowo (zjazd z wiaduktu). Działania zastępu polegały na kierowaniu ruchem oraz usunięciu skutków kolizji. Podczas działań ruch odbywał się wahadłowo. 

O godzinie 17:00 po raz kolejny rozbrzmiała syrena alarmowa. Tym razem było to związane z 73 rocznicą Powstawnia Warszawskiego. W wielu miejscowościach na terenie całego kraju właśnie w ten sposób upamiętniono wybuch powstania.

Ostatni raz tego dnia do straży wzywani byliśmy około godziny 23. Jak się okazało zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami GBA oraz GCBA do wypompowywania wody z piwnicy w Starym Widzimiu. Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u