PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2017-08-07, Warsztaty z organizacji punktów czerpania wody oraz przetłaczania wody na duże odległości

W dniu 22.07.2017r (sobota) w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie odbyły się warsztaty z organizacji punktów czerpania wody oraz wykorzystania autopomp oraz pomp typu Tohatsu, szlamowych i pływających. W warsztatach wzięli udział strażacy z OSP Świętno, Kębłowo, Kaszczor, Siedlec oraz Tuchorza. Inicjatorem zajęć była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. Strażacy mogli zaobserwować czas tankowania pojazdu za pomocą różnych sposobów. Najszybsze tankowanie wozu okazało się za pomocą pompy Tohatsu oraz pompy pływającej jednoczenie. Uczestnicy przećwiczyli różnego rodzaju sposoby i możliwości wykorzystania pomp i zbiorników brezentowych.

 

 

Kolejna część warsztatów odbyła się 05.08.2017r. na kanale przy Dębówcu w Kębłowie. Tematem przewodnim spotkania było dostarczanie wody na duże odległości. Strażacy z Kębłowa, Tuchorzy oraz Świętna zbudowali punkt czerpania wody przy użyciu pompy szlamowej, pompy pływającej oraz pompy Tohatsu. Przy użyciu samochodu marki DAF z OSP Tuchorza przetłoczono wodę do zbiornika brezentowego oddalonego o około 200 m od punktu czerpania wody. Na samym końcu ze zbiornika zasilano ciężki samochód z JRG Wolsztyn.

 

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u