PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2009-11-19, Nowa syrena DSE-600 S

W dniu wczorajszym tj. 18 listopada br. w godzinach przedpołudniowych na terenie naszej miejscowości słychać było dźwięk syren alarmowych. Tym razem jednak nie informowały one o kolejnym nieszczęściu, do usunięcia którego niezbędna będzie pomoc strażaków. Dźwięk syreny był testem nowego systemu alarmowania, jaki został zamontowany na budynku remizy. Jest to syrena elektroniczna DSE-600 składająca się z generatora sygnałów oraz 4 głośników szczelinowych o mocy 150 W każdy. Montaż syreny jest II etapem modernizacji systemu alarmowania naszej jednostki. W I etapie został wymieniony stary system selektywnego wywoływania na system DSP-52BS wraz z  terminalem  DTG-53  umożliwiającym powiadamianie na telefony komórkowe oraz pagerami  DSP-90T. Ponadto system został rozbudowany o alarm antywłamaniowy uzbrajany za pomocą karty chipowej oraz automatyczne włączanie oświetlenia parteru budynku, wyciągów spalin oraz sprężarki w momencie otrzymania sygnału przez system selektywnego wywoływania z Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wolsztynie. W III etapie planowane jest zamontowanie kolejnej syreny DSE-300 w okolicach rynku w Kębłowie, co pozwoli na pokrycie sygnałem całej miejscowości.
Wykonawcą wszystkich prac przy I i II etapie była firma YAGI – FRYSKA z Poznania. Koszt I etapu to 6500,00 zł. Natomiast II etap kosztował blisko 9000,00 zł. Prace zostały wykonane dzięki dotacji ZOSPRP, KSRG, UM w Wolsztynie oraz zaangażowaniu środków własnych OSP. Koszt III etapu szacowany jest na 8000,00 zł. Mamy nadzieję, iż uda się go zrealizować w pierwszym półroczu 2010 roku.

 

 

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u