PIT 2017 on-line

Aktualności


2015-06-25, Jarmark Pomysłów na Rynku w Lesznie

Straż Kębłowo

W dniu 20.06.2015 roku na leszczyńskim Rynku odbyły się Targi Ekonomii Społecznej „Jarmark Pomysłów”. Podczas targów zaprezentowały się organizacje, stowarzyszenia, fundacje oraz warsztaty terapii zajęciowej z subregionu Leszczyńskiego. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie na swoim stoisku uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z udziałem AED oraz specjalistycznego sprzętu używanego podczas zdarzeń przez strażaków.

 

2015-06-19, Pożar stodoły w Nowym Solcu

Straż Kębłowo

W dniu 18 czerwca br. o  godz. 23:24 dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Solcu Nowym. Do pożaru zadysponowane zostały zastępy  JRG Wolsztyn, OSP Przemęt, Kaszczor, Mochy, Obra, Kębłowo. Zastępy po dojeździe na miejsce zdarzenia zastały pożar na poddaszu budynku gospodarczego o powierzchni 400 m2, w którym  składowane były baloty słomy i siana.

 

2015-06-12, Wielkopolscy strażacy na targach Interschutz w Hanowerze

Straż Kębłowo

W dniach 8 – 13 czerwca br. w halach targowych w Hanowerze odbywają się największe targi pożarnicze w europie INTERSCHUTZ 2015. W dniu 8 czerwca 2015 roku nastąpiło oficjalne otwarcie targów, w którym uczestniczyła liczna delegacja polskich strażaków, na czele z zastępcą komendanta głównego  PSP nadbryg. Markiem Kowalskim, zastępcą wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jerzym Raneckim, Dyrektorem Biura Współpracy Międzynarodowej bryg. Tomaszem Kołodziejczykiem i zastępcami komendanta miejskiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Wojciechem Mazurem oraz mł. bryg. Mirosławem Hoffmanem.
12 czerwca na targach Interschutz był wyjątkowy, bo odbył się w nim tzw. "Dzień Polski".

 

2015-06-09, Gminne zawody sportowo – pożarnicze w Kębłowie

Straż Kębłowo

W niedzielę 7 czerwca na stadionie LZS „Dąb” Kębłowo odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Wolsztyn. Do udziału w zawodach przystąpiło 28 drużyn (w tym 8 żeńskich). Niestety padający deszcz przeszkodził w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Przewodniczący składu sędziowskiego bryg. mgr inż. Sławomir Śnita po konsultacji z opiekunami poszczególnych drużyn, podjął decyzję o rozegraniu zawodów tylko w konkurencji rozwinięcie bojowe dla grupy A, C i OLDBOYS. Zawody dla grup młodzieżowych startujących zgodnie z regulaminem CTiF rozegrane zostaną w niedzielę 14 czerwca br. o godz. 9:00.

 

2015-06-08, Pożar stogu w Adamowie

Straż Kębłowo

W nocy z piątku na sobotę 06 czerwca br. około godz. 2:35 zastęp OSP Kębłowo zadysponowany został do pożaru stogu słomy w Adamowie. Ze względu na rozmiar pożaru oraz znajdujące się w sąsiedztwie zabudowania, do pożaru zadysponowano także zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Obra i OSP Świętno. Pożarem objęty był stóg słomy liczący około 300 balotów. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu, a następnie na dogaszeniu pozostałości stogu. Działania zakończyły się przed godz. 7:00.

 

2015-05-31, Podnosimy swoje kwalifikacje !

Straż Kębłowo

Maj był miesiącem bardzo intensywnego szkolenia dla strażaków z OSP Kębłowo. Na początku miesiąca 6 druhów zdało z wynikiem pozytywnym egzamin kończący szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Następnie 9 druhów wzięło udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa technicznego. Podczas tego szkolenia druhowie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych przeprowadzonych przez firmę FIRE-MAX. Podczas spotkania uczestników zapoznano z całą gamą naszych produktów, zwłaszcza firm: LUKAS, LEADER, VETTER. Po szczegółowym omówieniu całości prezentowanego sprzętu przystąpiono do praktycznych pokazów , w których wzięła udział większość uczestników.

 

2015-05-31, Pożar lasu w Błocku

Straż Kębłowo

W niedzielne południe 31 maja br. strażacy z OSP Kębłowo zadysponowani zostali do pożaru lasu w dużym kompleksie leśnym pomiędzy Błockiem i Przemętem. Ze względu na możliwość szybkiego rozprzestrzeniania się ognia spowodowanego skrajnie niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (brak opadów oraz silny wiatr) do zdarzenia zadysponowane zostały także następujące zastępy: JRG Wolsztyn (2 zastępy), OSP Przemęt (2 zastępy), OSP Mochy (2 zastępy), OSP Obra (1 zastęp). OSP Świętno zostało zadysponowane do KP PSP w celu zabezpieczenia operacyjnego powiatu.

 

2015-05-30, Kolizja na drodze Borki – Solec Nowy

Straż Kębłowo

W dniu 29.05.2015 roku tuż po godzinie 13:00 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie udał się do zdarzenia, które miało miejsce między miejscowością Borki a Nowym Solcem. Kierujący pojazdem mieszkaniec pobliskiej wsi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastęp z OSP Kębłowo. Na miejscu zdarzenie jako pierwsi przybyli strażacy z OSP Kębłowo wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na odłączeniu  akumulatora oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 

2015-05-04, Dzień Strażaka 2015

Straż Kębłowo

W niedzielę 3 maja br. tradycyjnie już w kościele parafialnym p.w. Św. Bartłomieja w Kębłowie odprawiona została Msza Święta w intencji strażaków z Parafii Kębłowo. W uroczystej mszy udział wzięli strażacy z OSP Kębłowo, OSP Stary Widzim i OSP Nowy Widzim wraz z pocztami sztandarowymi oraz rodzinami strażaków.

 

2015-05-03, Dwa pożary we Wroniawach

Straż Kębłowo

2 maja br. Był bardzo pracowitym dniem dla druhów z OSP Kębłowo. Tego dnia dwukrotnie dysponowani byliśmy do pożarów traw we Wroniawach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce po godzinie 13-tej. Pożarem objęte były nieużytki przy wyjeździe z Wroniaw w Kierunku Nowej Dąbrowy. Do drugiego zdarzenia zadysponowani zostaliśmy tuż po godzinie 19:00. Tym razem pożarem objęta była trawa na skarpie kolejowej. Pożar najprawdopodobniej powstał w wyniku zaprószenia ognia z przejeżdżającego parowozu.

 

1 « [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] » 44Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2022. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u