PIT 2017 on-line

Aktualności


2015-04-29, „Motokropla”

Straż Kębłowo

W dniu 18.04.2015 roku na wolsztyńskim rynku po raz pierwszy zorganizowana została zbiórka krwi dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych MOTOKROPLA. Organizatorem akcji było Wolsztyńskie Towarzystwo Motocyklowe oraz LOK Wielichowo Sekcja Turystyki Motocyklowej. Krew można było oddać na wolsztyńskim rynku w specjalnym autobusie, który przyjechał z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania oraz w szpitalu.

 

2015-04-24, Pożar budynku inwentarskiego

Straż Kębłowo

W dniu 22 kwietnia br. ok. godz.18.00 dyżurny straży otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w Chorzeminie . Do pożaru wyjechały zastępy z JRG w Wolsztynie, OSP w Obrze, Siedlcu i Kębłowie.  Po dojeździe zastępu JRG zastano palące się poddasze budynku inwentarskiego oraz na parterze pomieszczenia chlewni ze słomą. Przed przyjazdem zastępów straży właściciele ewakuowali trzodę chlewną w ilości 50 sztuk.

 

2015-04-22, Pożar lasu

Straż Kębłowo

21 kwietnia br. Doszło do bardzo groźnego pożaru traw pomiędzy Kębłowem i Świętnem. Ze względu na bardzo silny wiatr strażacy mieli problem z opanowaniem pożaru, który zaczął przenosić się na pobliski las. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym zastępie z OSP Kębłowo, OSP Świętno i OSP Obra. W dalszej kolejności do zdarzenia zadysponowano drugi zastęp z OSP Świętno oraz zastęp z OSP Kębłowo wraz z przyczepą sprzętową, którego zadaniem było zbudowanie punktu czerpania wody na Północnym Kanale Obry.

 

2015-04-20, Wypadek motocyklisty w Nowym Widzimiu

Straż Kębłowo

W niedzielne popołudnie zastęp ratowniczo-gaśniczy z OSP Kębłowo zadysponowany został do wypadku drogowego w okolicach sadu na drodze powiatowej Nowy Widzim – Stara Dąbrowa. Wraz ze strażakami z Kębłowa na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Wolsztyn, Zespól Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

 

2015-04-17, Groźny pożar w Osłoninie

Straż Kębłowo

W dniu 13 kwietnia br. w miejscowości Osłonin doszło do groźnego pożaru zabudowań. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pożarem objęte były budynki gospodarcze (stodoły oraz chlewnia z poddaszem na którym składowana była słoma). W budynkach objętych pożarem nie było osób. W momencie przybycia pierwszych zastępów pożarem zewnętrznym objęte były oba budynki.

 

2015-03-27, Wyciek w mleczarni

Straż Kębłowo

W dniu 27 marca br. Duże zaniepokojenie wśród mieszkańców Wolsztyna wzbudziły syreny i samochody straży pożarnej udające się na ul. Żeromskiego do Zakładu Przetwórstwa Mleka „MLECZ”. Tak duży ruch służb ratowniczych spowodowany był odbywającymi się ćwiczeniami, w scenariuszu których przyjęto zagrożenie jakim był wyciek substancji chemicznej.

 

2015-03-26, XIX Targi edukacyjne - EKOFORUM w Poznaniu

Straż Kębłowo

Niedziela 22.03.2015 roku była bardzo pracowitym dniem dla strażaków z naszej Jednostki. Strażacy bowiem wzięli udział w XIX Targach Edukacyjnych, które odbyły na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas EKOFORUM dzieci po wykonaniu zadań i zapoznaniu się z sprzętem otrzymywały pieczątki dzięki którym mogły wziąć udział w losowaniu nagród.  Podczas udziału w Targach strażacy zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi oraz pokazywali sprzęt, który jest na wyposażeniu Jednostek.

 

2015-02-25, Wyciek substancji niebezpiecznych w Adamowie

Straż Kębłowo

23 lutego br. roku zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ponownie uczestniczyły w działaniach związanych z usuwaniem wycieków nieznanych substancji zgromadzonych w miejscowości Adamowo.

 

2015-02-09, Eliminacje gminne OTWP we Wroniawach

Straż Kębłowo

Tradycją stało się już, że podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej strażacy ochotnicy z naszej jednostki biorą czynny udział w tak ważnym wydarzeniu dla  dzieci i młodzieży z naszej gminy. Tegoroczne eliminacje gminne odbywały się w piątek 6 lutego br. na Sali Wiejskiej we Wroniawach. Straży z OSP Kębłowo udali się tam samochodem GBA 649[P]18. Po przyjechaniu na miejsce uczestnicy turnieju zapoznali się ze sprzętem, który znajduje się na wyposażeniu naszego wozu.

 

2015-02-03, Walne zebranie sprawozdawcze OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W dniu 30 stycznia br. w remizie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Kębłowo. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście:

 

1 « [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] » 43Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u