PIT 2017 on-line

Aktualności


2015-01-26, Zasłużony dla Powiatu Wolsztyńskiego

Straż Kębłowo

W dniu 23 stycznia  br. w Miejskiej Sali Sportowej „Świetezianka" odbyło się Spotkanie Noworoczne Starosty Wolsztyńskiego. To spotkanie jest okazją do podsumowanie minionego roku. Corocznie wręczane  są również Nagrody Gospodarcze oraz tytuł Zasłużony dla Powiatu Wolsztyńskiego.

 

2015-01-23, Warsztaty-pożary mieszkań

Straż Kębłowo

W dniu 22 stycznia br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie wspólnie ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolsztynie doskonalili swoją wiedzę  dotyczącą pożarów wewnętrznych podczas warsztatów zorganizowanych w nieczynnym budynku należącym do Zakładu Przetwórstwa Mleka "Mlecz" w Wolsztynie. Na terenie byłej kotłowni strażacy mieli możliwość obserwować kolejne etapy rozwoju pożarów w mieszkaniu. obserwowali wpływ temperatury na poszczególne elementy w pomieszczeniu np. meble tynki itp.

 

2015-01-23, Zebranie członków OSP Kębłowo

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie zaprasza członków oraz sympatyków OSP na walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Kębłowo, które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2015 r. (piątek) o godz. 18:00 w strażnicy OSP. Porządek zebrania:

 

2015-01-12, Strażacy w WOŚP o bezpieczeństwie

Straż Kębłowo

W dniu  11 stycznia br. strażacy z OSP Kębłowo wspólnie ze strażakami z KP PSP w Wolsztynie włączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezentując  swoją ofertę edukacyjną dla mieszkańców:


1. Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolsztynie przygotowali pokaz z zakresu ratownictwa technicznego i działań na wodzie.

 

2015-01-11, Wichura w powiecie wolsztyńskim

Straż Kębłowo

W dniach 9 – 10 stycznia br. zastęp OSP Kębłowo dysponowany był dwukrotnie do zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem. W piątek 09.01.2015 r. doszło do bardzo groźnego zdarzenia na ul. Gajewskich w Wolsztynie, gdzie złamany konar spadł na poruszający się drogą samochód osobowy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Do kolejnego zdarzenia strażacy zadysponowani zostali w sobotę 10.01.2015 r. Było to przewrócone drzewo blokujące drogę przy szkółce leśnej w Gościeszynie.

 

2015-01-07, Pierwsze zdarzenie w 2015 roku

Straż Kębłowo

6 stycznia o godz. 2:30 zastęp ratowniczo-gaśniczy OSP Kębłowo zadysponowany został do pożaru w miejscowości Karpicko. Pożarem objęta była szopa zlokalizowana bezpośrednio przy budynku mieszkalnym. Wraz ze strażakami z Kębłowa na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy z JRG Wolsztyn. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej udało się opanować ogień zanim rozprzestrzenił się na sąsiedni budynek. Działania druhów z OSP Kębłowo polegały na zbudowaniu linii zasilającej z hydrantu oraz zapewnieniu zaopatrzenia  wodnego.

 

2014-12-24, Życzenia Świąteczne

 

2014-11-13, Pożar w budynku wielorodzinnym w Wolsztynie

Straż Kębłowo

W dniu 13 listopada 2014 r. około godz. 2.00 do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze  mieszkania na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego w Wolsztynie. Do pożaru zadysponowano samochód gaśniczy i podnośnik hydrauliczny z JRG Wolsztyn oraz samochody gaśnicze z OSP Kębłowo, Świętno i Obra. Po dojeździe na miejsce zastano pożar w mieszkaniu i bardzo duże zadymienie  na klatce kondygnacji. Trzyosobowa rodzina  z sąsiedniego mieszkania miała odciętą drogę ewakuacji poprzez klatkę schodową i oczekiwali na pomoc na balkonie. Część mieszkańców bloku została już poinformowana przez Policję o zagrożeniu i potrzebie ewakuacji. Działania strażaków skupiły się na ewakuacji trzech osób z balkonu z wykorzystaniem podnośnika  hydraulicznego  z IV piętra,  ewakuacji pozostałych mieszkańców bloku. Ogółem ewakuowano 33 osoby. Równocześnie prowadzono działania mające na celu ugaszenie pożaru oraz przeszukanie  i oddymienie pomieszczeń. W pomieszczeniach objętych pożarem nikogo nie znaleziono.

 

2014-10-21, Pożar zabudowań gospodarczych w Górsku

Straż Kębłowo

W dniu 21 października br.  do Stanowiska Kierowania  wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań w miejscowości Górsko gm. Przemęt. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy  z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz samochody gaśnicze z OSP Przemęt, Mochy, Kaszczor, Bucz, Kębłowo i Świętno. Po dojeździe zastępów zastano pożar  poddasz budynku gospodarczego w którym składowano słomę i siano. Właściciele przed przybyciem straży  ewakuowali  trzodę  z pomieszczeń.

 

2014-10-07, Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Wolsztynie

Straż Kębłowo

W środę 1 października 2014 roku w remizie OSP Kębłowo odbyło się kolejne, wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Wolsztynie. Na spotkaniu przedstawiono:

 

1 « [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] » 43Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u