PIT 2017 on-line

Aktualności


2010-07-27, Pożar w Nowej Dąbrowie

Straż Kębłowo

W dniu 27 lipca br. o godzinie 14:42 spokój mieszkańców Kębłowa przerwał dźwięk syreny alarmowej. W związku z tym, iż od kilku dni strażacy z OSP Kębłowo bardzo często wzywani są do różnych zdarzeń, wszyscy druhowie są w stanie podwyższonej. Dlatego już po niespełna 2 minutach od zaalarmowania zastęp GCA 2,5/16 wyjeżdżał do pożaru w miejscowości Nowa Dąbrowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż palił się nieużytek o powierzchni 20 ar oraz zborze na pniu o powierzchni 2 ar.

 

2010-07-24, Nawałnice na terenie gminy Wolsztyn

Straż Kębłowo

W ostatnim tygodniu zastępy GBA 2,5/16, GBM 3/8 i SLrt uczestniczyły 13 razy w usuwaniu skutków nawałnic jakie przeszły nad gminą Wolsztyn.

 

2010-07-22, Pożar nieużytków w Kębłowie

Straż Kębłowo

W czwartek 22 lipca br. o godz. 18:50 zastępy GBA 2,5/16 i GBM 3/8 z OSP Kębłowo zadysponowane zostały do pożaru nieużytków znajdujących się przy drodze z Kębłowa do Wroniaw.

 

2010-07-13, Kolejny groźny pożar

Straż Kębłowo

W dniu 12 lipca br. około godziny 19-tej do PSK w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomiędzy miejscowościami Stara Dąbrowa i Tłoki w gminie Wolsztyn. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano palące się ściernisko i słomę po kombajnie. Ogniska pożaru były rozlokowane na całej szerokości pola w kilku miejscach, z powodu odjechania z pola ciągnika z prasą, w której prawdopodobnie powstał pożar. Właściciel sprzętu rolniczego dotarł do miejscowości Tłoki i tam z kolei prasa została dogaszona przez miejscową jednostkę OSP. Pożar przedostał sie na pas zieleni z uprawą leśną dębu. Następnie na sąsiadujące pole zboża na pniu. Na miejsce dysponowano kolejne siły i środki, których zadania polegały na podaniu kolejnych prądów gaśniczych w natarciu oraz obronie sąsiadującego pola i lasu dębowego.

 

2010-07-10, Pożar stodoły

10 lipca 2010 tuz po godzinie 13-tej prace porządkowe przy remizie OSP Kębłowo przerwał dźwięk syreny. Jak się po chwili okazało do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły na ul. Łąkowej w Kębłowie. W związku z tym, iż spora grupa strażaków przebywała akurat w remizie możliwy był natychmiastowy wyjazd 2 zastępów gaśniczych. Po dojechaniu na miejsce darzenia okazało się, iż pali się balot spresowanej słomy znajdujący się w stodole, który próbowali ugasić za pomocą wiader i węża ogrodniczego właściciele.

 

2010-06-29, Wypadek samochodowy na trasie Kębłowo-Świętno

Straż Kębłowo

w samo południe 29 czerwca br. zastępy OSP Kębłowo i JRG Wolsztyn zadysponowane zostały do wypadku drogowego. Przyjęcie zgłoszenia nastąpiło od dyżurnego Policji. Do miejsca zdarzenia zastęp SLrt z OSP Kębłowo musiał dojechać objazdem drogami polnymi, ponieważ na drodze powiatowej obecnie remontowany jest most. Po przybyciu zastępu z OSP Kębłowo zastano samochód osobowy w Środkowym Kanale Obry zalany do wysokosci około 60 cm wodą.

 

2010-06-25, Zawody sportowo-pożarnicze w Niemczech

Straż Kębłowo

 

W dniu 25 czerwca 2010 r. na zaproszenie zaprzyjaźnionej jednostki FF Schönwalde strażacy z OSP Kębłowo uczestniczyli w zawodach sportowo-pożarniczych organizowanych przez Amt Unterspreewald w miejscowości Neuendorf am See. Zawody w wykonaniu niemieckim nieco różnią się od polskich, gdyż nie obowiązuje tam żaden regulamin.  Strażacy zmagają się w zadaniu polegającym na zbudowaniu linii ssawnej, linii gaśniczej z 3 odcinków W-75 oraz 2 linii gaśniczych z 2 odcinków W-52 każda.

 

2010-06-21, Remont posadzki w garażach

Straż Kębłowo

21 czerwca br rozpoczął się remont posadzki w garażu OSP Kębłowo. Prace rozbiórkowe wykonali strażacy we własnym zakresie, natomiast wykonaniem nowej posadzki zajęła się firma p. Marcina Mikołajewicza i Krzysztofa Poniedziałka z Kębłowa, zajmująca się wykonywaniem posadzek przemysłowych. Efekty będą widoczne dopiero za kilka dni, ale na wielu osoba już robi wrażenie :)

 

2010-06-13, Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Kębłowie

Straż Kębłowo

W niedzielę  13 czerwca 2010 roku na stadionie LZS w Kębłowie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze, w których udział wzięło 28 drużyn, w tym 6 żeńskich z terenu gminy Wolsztyn.
Zawody otworzył Burmistrz Wolsztyna Pan Andrzej Rogozinski - Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Wolsztynie.
Po zakończeniu rywalizacji przeprowadzono dodatkową konkurencję dla grupy A męskiej - przeciąganie liny, w której zwyciężyła jednostka OSP Tłoki.

 

2010-05-30, Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy

 

30 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odbył się drugi na terenie Powiatu Wolsztyńskiego egzamin z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Do egzaminu przystąpiło 20 druhów z jednostek ochotniczych straży pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego z gmin: Wolsztyn, Przemęt i Siedlec. Kandydaci na ratowników uczestniczyli w kursie odbywającym się w systemie weekendowym (piątek-niedziela) od 7 do 29 maja br. Przeprowadzony przez Centrum Ratownictwa Medycznego MEDSERVIS Mirosław Warzybok z Wągrowc. Kurs odbywał się zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 roku w sprawie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz. U. Nr 60, poz. 408).

 

1 « [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] » 43Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u