PIT 2017 on-line

Aktualności


2009-12-31, Pożar kina TATRY w Wolsztynie

Straż Kębłowo

Dzień 30 grudnia 2009 roku długo pozostanie w pamięci mieszkańców   i  strażaków  z Wolsztyna. Ok. godz. 5.52 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku zlokalizowanego w zwartej zabudowie. Płonął obiekt byłego kina Tatry.
Na miejsce wysłano w pierwszym rzucie zastępy z JRG Wolsztyn  a następnie zastępy z OSP Kębłowo, Świętno, Obra, Siedlec, Tuchorza, Kopanica.

 

2009-12-20, Apel do strażaków ochotników o zwrócenie szczególnej uwagi na los osób samotnych potrzebujących wsparcia w okresie mrozów

Mając na uwadze utrzymującą się falę silnych mrozów, zwracamy się z prośbą i apelem o uwrażliwienie na los ludzi wymagających pomocy w tym okresie i przekazywanie właściwym służbom informacji o osobach starszych i samotnie zamieszkałych, przebywających w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

 

2009-12-16, Nocny pożar na ul. Stradyńskiej w Kębłowie

Straż Kębłowo

16 grudnia br. o godz. 4:36 mieszkańców Kębłowa zbudził dźwięk syreny alarmowej miejscowej jednostki OSP. Był to sygnał informujący strażaków, iż ktoś potrzebuje ich pomocy. Jak się okazało palił się budynek gospodarczo-garażowy przy ul. Stradyńskiej. Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy miejscowej jednostki OSP. Pierwszy zastęp przybył na miejsce pożaru już po 5 minutach od zaalarmowania. W chwili przybycia na miejsce zastępu strażaków pożarem objęty był już cały budynek gospodarczy, a ogień strawił niemal doszczętnie dach.

 

2009-12-16, Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPRP

Straż Kębłowo

W dniu 9 grudnia br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPRP poszerzone o prezesów wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Wolsztyn.

 

2009-12-16, Kurs dowódców sekcji

Straż Kębłowo

W dniach 5 – 13 grudnia w świetlicy KP PSP w Wolsztynie odbył się kurs dowódców sekcji dla strażaków z jednostek typu „S” z terenu powiatu wolsztyńskiego. W szkoleniu udział wzięło 21 strażaków, w tym 3 z naszej jednostki. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym . Gratulujemy !

 

2009-12-06, Program "Zielona energia dla OSP"

W związku z planowanym przez Związek OSP RP podjęciem współpracy przy realizacji programu "Zielona energia dla OSP" oddział Wojewódzki Związku został poproszony o wytypowanie 42 strażaków zainteresowanych odbyciem
szkoleń, które są planowane do realizacji w ramach projektu.

 

2009-12-06, Odprawa z naczelnikami OSP

Informuję, że w dniu 11 grudnia 2009 roku o godz. 10:00 odbędzie się narada z Komendantami Gminnymi Ochrony Przeciwpożarowej oraz pracownikami prowadzącymi sprawy ochrony przeciwpożarowej, natomiast w dniu w dniu 17 grudnia 2009 roku o godz. 18:00 odbędzie się odprawa dla Naczelników Jednostek OSP typu „S” z terenu powiatu wolsztyńskiego.

 

 

2009-11-28, Ewakuacja budynku wielorodzinnego w Wolsztynie

Straż Kębłowo

W dniu 27 listopada br. Dyżurny Operacyjny Powiatu otrzymał informację o zadymieniu w budynku w Wolsztynie na ul. Słowackiego. Na miejsce pożaru wyjechał samochód gaśniczy i podnośnik SH-24 z JRG oraz samochód z OSP Kębłowo. Strażacy po dojeździe na miejsce stwierdzili, że pożar powstał w pomieszczeniu piwnicznym budynku wielorodzinnego, dwukondygnacyjnego z poddaszem użytkowym. Kierujący działaniami polecił  wprowadzić strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i z linią gaśniczą do piwnicy. W pomieszczeniu objętym pożarem strażacy znaleźli 4 butle  z gazem propan-buran (2- 11 kg, 2 - 3 kg), które ewakuowano na zewnątrz. W pomieszczeniu paliły się składowane materiały palne. Równocześnie, z uwagi na duże zadymienie podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców obiektu. Z wykorzystaniem podnośnika SH-24 ewakuowano z I piętra kobietę z dzieckiem. Pozostałe osoby strażacy ewakuowali  klatką schodową. Łącznie ewakuowano 13 osób.

 

2009-11-26, Zakup kamizelek asekuracyjnych

Straż Kębłowo

W ostatnim czasie nasz jednostka wzbogaciła się o kolejny sprzęt pomocy w działaniach ratowniczych prowadzonych przez naszych strażaków. Tym razem jest to 6 szt. kamizelek asekuracyjnych, które zostały zakupione w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas zajęć praktycznych na kursie przygotowującym do egzaminu na patent ster motorzysty żeglugi śródlądowej. Kurs podobnie jak zakupione kamizelki współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w związku z realizacją projektu pn. „Nowocześni ratownicy w powiecie wolsztyńskim, kościańskim i grodziskim” nr POKL.09.05.00-30-168/09 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”.

 

2009-11-25, Pożar w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie

Straż Kębłowo

25 listopada br. o godz. 13:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GBA 2,5/16 i SH-24 z JRG w Wolsztynie oraz GBA 2,5/16 z OSP Kębłowo, GBA 2,5/16 z OSP Świętno o GBM 2,5/8 z OSP Obra. Ponadto na miejsce pożaru udała się załoga karetki typu „R” z Pogotowia Ratunkowego w Wolsztynie.

 

1 « [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] » 44Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2022. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u