PIT 2017 on-line

Aktualności


2009-11-22, Pożar poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Wola Dąbrowiecka

Straż Kębłowo

W dniu 21 listopada br. ok. godz.15.00 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał informację o pożarze budynku mieszkalnego w Woli Dąbrowieckiej. Informacja została przekazana za pośrednictwem PSK w Grodzisku Wlkp., gdzie ze względu na mniejszą odległość zostało przekserowane zgłoszenie przez operatora sieci komórkowej. Z uwagi na położenie miejscowości oraz możliwe problemy z zaopatrzeniem wodnym na jej terenie do pożaru zostały zadysponowane zastępy GCBA 4/24 z JRG Wolsztyn, GBA 2,5/16 z OSP Kębłowo, GBM 2,5/8 z OSP Obra oraz zastępy z terenu powiatu grodziskiego: GCBA 6/32 z OSP Jabłonna i GBM 5/8 z OSP Wioska. Ponadto na miejsce zdarzenia przybył zastęp GLM 8 – Żuk z OSP Komorówko. W sumie do zdarzenia zadysponowanych zostało 32 strażaków – ratowników.

 

2009-11-20, Podwyższanie kwalifikacji strażaków z powiatu wolsztyńskiego, grodziskiego i kościańskiego

Straż Kębłowo

W dniach 18-19 listopada br. 15 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pozarnej z terenu powiatu wolsztyńskiego, kościańskiego i grodziskiego uczestniczyło w kursie konserwatorów sprzętu ochrony dróg oddechowych w ramach projektu nr POKL.09.05.00-30-210/09 pn. „Nowe kwalifikacje - bezpieczni ratownicy w powiecie wolsztyńskim, kościańskim i grodziskim". Jest to kolejny z kursów realizowanych ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Priorytet IX, Działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” przez naszą jednostkę w partnerstwie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

 

2009-11-19, Nowa syrena DSE-600 S

Straż Kębłowo

W dniu wczorajszym tj. 18 listopada br. w godzinach przedpołudniowych na terenie naszej miejscowości słychać było dźwięk syren alarmowych. Tym razem jednak nie informowały one o kolejnym nieszczęściu, do usunięcia którego niezbędna będzie pomoc strażaków. Dźwięk syreny był testem nowego systemu alarmowania, jaki został zamontowany na budynku remizy. Jest to syrena elektroniczna DSE-600 składająca się z generatora sygnałów oraz 4 głośników szczelinowych o mocy 150 W każdy.

 

2009-11-18, Konar na drodze

17 listopada 2009 roku około godz. 18:00 strażaków z OSP Kębłowo poderwał dźwięk syreny alarmowej. Kilku druhów akurat w tym czasie przebywało w remizie, co pozwoliło błyskawicznie przyjąć informację o zdarzeniu. Okazało się, iż na drodze wojewódzkiej nr 305 pomiędzy miejscowościami Wroniawy i Solec doszło do najechania samochodu osobowego na złamany konar przydrożnego drzewa. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp SLrd wraz z 6 osobową obsadą. Działania zakończyły się po 35 minutach.

 

2009-11-14, Nietypowa akcja ...

Straż Kębłowo

14 listopada 2009 r. zastęp OSP Kębłowo zadysponowany został do przetransportowania rannego łabędzia z miejscowości Olejnica w gm. Przemęt. Po dotarciu na miejsce okazało się, że łabędź oddalił się na odległość około 20 metrów od brzegu. Zwabiony jednak łatwym posiłkiem w postaci chleba szybko wyszedł na plażę i dał się złapać za pomocą podbieraka. Okazało się, iż łabędź ma uszkodzone skrzydło co nie pozwoliło mu się przemieszczać z resztą stada. Dodatkowo był w bardzo słabej kondycji fizycznej z objawami całkowitego wycieńczenia.

 

2009-11-09, Szkolenie dowódców OSP

Informuję, że zgodnie z rocznym planem szkolenia oraz zgłoszonymi potrzebami tutejsza komenda organizuje Szkolenie Dowódców OSP zgodnie z obowiązującym nowym programem szkolenia z 2006 roku „System szkolenia członków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”. Szkolenie jest skierowane głównie do członków Ochotniczych Straży Pożarnych z jednostek typu „S” z terenu powiatu wolsztyńskiego.

 

2009-11-09, Kurs stermotorzystów żeglugi śródlądowej

Straż Kębłowo

 W  dniu 6 listopada 2009 roku w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie rozpoczął się kurs przygotowujący na patent stermotorzysty żeglugi śródlądowej w ramach realizowanego projektu pn. „Nowocześni ratownicy w powiecie wolsztyńskim, kościańskim i grodziskim” nr POKL.09.05.00-30-168/09 realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kębłowie w partnerstwie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

 

2009-10-27, Roczny przegląd stanu technicznego pojazdów i sprzętu

Straż Kębłowo

W dniu dzisiejszym na terenie Gminy Wolsztyn przeprowadzone zostały doroczne przeglądy pojazdów i sprzętu pożarniczego będącego na wyposażeniu jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Zgodnie z rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przegląd obejmował m.in.

 

2009-10-26, Kolejne zakupy sprzetu

Straż Kębłowo

W dniu 26 października br. nasza jednostka wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt. Tym razem zakupiona została myjka ciśnieniowa Kärcher K 3.68 wraz z osprzętem oraz drabina składana 3-częściowa.

 

2009-10-24, Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla ratowników OSP

Straż Kębłowo

W dniu 24 października br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie odbył się egzamin teoretyczny dla uczestników szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla ratowników OSP z terenu gminy Wolsztyn. Kurs zorganizowany został w okresie od 17.10 do 24.10.2009 r. Do udziału w szkoleniu zgłoszonych zostało 25 strażaków z OSP Kębłowo, OSP Obra, OSP Stary Widzim i OSP Tłoki. Zajęcia teoretyczne prowadzone były w Internetowym Centrum Edukacyjno Oświatowym zlokalizowanym w budynku OSP Kębłowo. Doskonale wyposażona sala szkoleniowa była idealnym miejsce do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem materiałów multimedialnych tj. prezentacje, filmy oraz zdjęcia, dzięki czemu kursanci mogli lepiej przyswajać przekazywane informacje.

 

1 « [39] [40] [41] [42] [43] [44] » 44Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2022. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u