PIT 2017 on-line

Aktualności


2016-05-02, Pożar poddasza budynku gospodarczego w Gościeszynie

Straż Kębłowo

W dniu 1 maja 2016 r. ok. godz. 23.30 dyżurny SKKP w Wolsztynie otrzymał informację o pożarze poddasza budynku gospodarczego w miejscowości Gościeszyn gm. Wolsztyn. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy gaśnicze z JRG Wolsztyn (3 zastępy), OSP Kębłowo (2 zastępy), OSP Obra,  OSP Świętno, OSP Mochy i OSP Kopanica.  Ze względu na drewniana konstrukcję dachu oraz składowane w budynku materiały łatwopalne pożar błyskawicznie rozprzestrzenił się na cały budynek. W momencie przyjazdu na miejsce, znaczna część była objęta pożarem.  Budynek podzielony był na 6 części magazynowych, należących do innych właścicieli.

 

2016-04-16, Pożar stolarni w Barchlinie

Straż Kębłowo

Dnia 14 kwietnia 2016  o godz. 21.50 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze stolarni  w miejscowości  Barchlin gm. Przemęt.  Ze względu na rodzaj obiektu do zdarzenia zadysponowano samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz Ochotniczych Straży pożarnych z Przemętu, Bucza, Moch, Kaszczoru, Kębłowa, Świętna i Śmigla. Do zabezpieczenia działań zadysponowano również OSP Siedlec.

 

2016-04-10, Pożar budynku mieszkalnego w Wolsztynie

Straż Kębłowo

W niedzielę 10 kwietnia br. tuż przed godz. 13:00 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie zadysponowani zostali do pożaru budynku gospodarczego w Wolsztynie na ul. Józefa Wybickiego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Wolsztyn okazało się, że pali się budynek mieszkalny, a nie gospodarczy. Działania strażaków polegały na zlokalizowaniu źródeł ognia, zgaszeniu go oraz oddymieniu pomieszczeń.

 

2016-04-09, Warsztaty z zakresu pożarów wewnętrznych

Straż Kębłowo

W dniu 9 kwietnia br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie wzięli udział w warsztatach z zakresu pożarów wewnętrznych zorganizowanych przez  Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. Warsztaty odbyły się w opuszczonych budynkach w Świętnie należących do AGROFIRMY  z Wroniaw, dzięki czemu można było przeprowadzić symulację prawdziwego pożaru mieszkania. Podczas zajęć strażacy zapoznali się z zasadami gaszenia pożarów wewnątrz budynków, bezpiecznym poruszaniem się w zadymionych pomieszczeniach oraz w jaki sposób prowadzić akcję gaśniczą, aby uniknąć czyhających niebezpieczeństw.

 

2016-03-06, Jak przekazać 1 % podatku dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie

Straż Kębłowo

PRZEKAŻ 1% NA RZECZ STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW!
TO NAPRAWDĘ PROSTE!

Podstawowe zasady przekazywania 1% podatku na rzecz
Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie

 

2016-03-06, Zmiana pokoleniowa…

Straż Kębłowo

W dniu dzisiejszym w naszej jednostce nastąpiła „zmiana pokoleniowa”. Po 35 latach służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie opuścił naszą remizę średni samochód ratowniczo – gaśniczy Star 266 o numerze operacyjnym 649P08. Samochód ten został wprowadzony do podziału bojowego w 1981 roku. Do naszej OSP trafił jako samochód 3-letni. Podczas wieloletniej służby uczestniczył w wielu pożarach lasów w dawnym województwie zielonogórskim oraz w okolicach Kębłowa.

 

2016-02-22, Walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W dniu 19 lutego br. w remizie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze członków OSP Kębłowo. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście:

- Członek ZOW ZOSPRP w Poznaniu, V-ce Prezes ZOMG ZOSPRP w Wolsztynie – dh Henryk Żok
- Prezes ZOMG ZOSPRP w Wolsztynie, V-ce Prezes ZOP ZOSPRP w Wolsztynie,  – dh Andrzej Rogozinski
- V-ce Prezes ZOMG ZOSPRP w Wolsztynie – dh Edward Przybyła
- Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie – bryg. Sławomir Śnita

 

 

2016-02-16, Nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy

Straż Kębłowo

W dniu 15 lutego br. Strażacy z OSP Kębłowo odebrali z depozytu nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy, który zakupiony został w ramach projektu kluczowego pn. „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego na obszarze Województwa Wielkopolskiego poprzez zakup samochodu dla OSP w ramach KSRG- etap IV ”. Projekt współfinansowany jest ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w ramach działania 3.6. „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego”. Beneficjentem projektu jest Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka.

 

2016-02-11, Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze członków OSP Kębłowo

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie zaprasza członków oraz sympatyków OSP na walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze członków OSP Kębłowo, które odbędzie się w dniu 19 lutego 2016 r. (piątek) o godz. 18:00 w strażnicy OSP.

 

2016-01-22, Pracowita noc

Straż Kębłowo

Noc czwartku na piątek (21/22.01.2016) była bardzo pracowita dla druhów z Kębłowa. Dwukrotnie wzywani byliśmy do zdarzeń na terenie powiatu. Pierwsze zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 22:00. Wtedy to zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Siedlec i OSP Chobienice zostały zadysponowane do pożaru garażu w miejscowości Wojciechowo. Natomiast zastęp z OSP Kębłowo zadysponowany został jako odwód operacyjny do zabezpieczenia rejonu w siedzibie JRG. Działania zastępów zakończyły się po godzinie 23:00.

 

1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 44Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2023. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u