PIT 2017 on-line

Aktualności


2016-01-22, Pracowita noc

Straż Kębłowo

Noc czwartku na piątek (21/22.01.2016) była bardzo pracowita dla druhów z Kębłowa. Dwukrotnie wzywani byliśmy do zdarzeń na terenie powiatu. Pierwsze zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 22:00. Wtedy to zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Siedlec i OSP Chobienice zostały zadysponowane do pożaru garażu w miejscowości Wojciechowo. Natomiast zastęp z OSP Kębłowo zadysponowany został jako odwód operacyjny do zabezpieczenia rejonu w siedzibie JRG. Działania zastępów zakończyły się po godzinie 23:00.

 

2016-01-19, Ćwiczenia z ratownictwa lodowego

Straż Kębłowo

W sobotnie popołudnie 16 stycznia br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie zorganizowali ćwiczenia z ratownictwa lodowego przy ujściu Dojcy z Jeziora Wolsztyńskiego w Wolsztynie. Miejsce ćwiczeń wybrane zostało nieprzypadkowo. W tym miejscu lód jest bardzo kruchy, dzięki czemu można przećwiczyć różne scenariusze prowadzenia akcji ratunkowej w przypadku zarwania lodu pod  przypadkową osobą. Nadzór na ćwiczącymi sprawowali funkcjonariusze KP PSP w Wolsztynie, którzy kilka dni wcześniej wzięli udział w  warsztatach z zakresu ratownictwa lodowego zorganizowanych przez Ośrodek Szkolenia KW PSP w Poznaniu.

 

2015-12-24, Życzenia Świąteczne

 

2015-12-21, W Wielkopolsce będzie bezpieczniej

Straż Kębłowo

W dniu 18 grudnia 2015r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu podpisana została umowa z Oddziałem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka na dofinansowanie projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego na obszarze Województwa Wielkopolskiego poprzez zakup samochodu dla OSP w ramach KSRG- etap IV ”. Zadanie będzie współfinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w ramach działania 3.6. „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego”.

 

2015-12-10, Poważny wypadek na drodze Świętno – Kębłowo

Straż Kębłowo

Dnia 10 grudnia 2015 ok. godz. 9.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie  wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu,  w którym samochód osobowy uderzył w drzewo  na drodze  powiatowej 3813 między Kębłowem a Świętnem.  Do wypadku zostały zadysponowane samochody ratownicze z JRG w Wolsztynie  oraz OSP w Kębłowie i Świętnie.

 

2015-12-09, Pożar kotłowni w Starym Widzimiu

Straż Kębłowo

W dniu 9 grudnia br. przed godz. 22:00 strażacy z OSP Kębłowo zadysponowani zostali do pożaru kotłowni w domku jednorodzinnym w Starym Widzimiu. Na miejsce zdarzenia udały się także dwa zastępy z JRG Wolsztyn. Dzięki szybkiemu zlokalizowaniu ognia, pożar nie rozprzestrzenił się poza pomieszczenie. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia oraz przewietrzeniu pomieszczenia.

 

2015-12-07, Św. Mikołaj uratowany!

Straż Kębłowo

W niedzielne popołudnie 6 grudnia br. w Filii Wolsztyńskiego Domu Kultury w Kębłowie odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci zorganizowana przez Sołtysa wsi Kębłowa Waldemara Baera. Niestety Mikołaj wylądował na dachu remizy OSP Kębłowo i nie mógł zejść do dzieci. Interweniować musieli strażacy z naszej jednostki, którzy przy pomocy drabiny pomogli Mikołajowi zejść na ziemię, gdzie czekało na niego około 200 dzieci!

 

2015-12-04, Kilkukilometrowa plama substancji ropopochodnej

Straż Kębłowo

W godzinach porannych w czwartek 3 grudnia br. zastęp OSP Kębłowo zadysponowany został do neutralizacji plamy substancji ropopochodnej znajdującej się na drodze wojewódzkiej nr 315 od granicy województwa do Świętna, a dalej na drodze powiatowej od Świetna do Kębłowa. Działania strażaków polegały na neutralizacji substancji za pomocą dyspergentu, a następnie spłukaniu jezdni. W zdarzeniu udział wzięły zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Świętno, OSP Obra i OSP Mochy.

 

2015-12-01, Dalszy ciąg remontu remizy

Straż Kębłowo

Po rozbudowaniu i otwarciu nowej części remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie nadszedł czas na odnowienie starej części remizy wykorzystywanej do celów szkoleniowo – socjalnych. Prace rozpoczęły się od odnowienia salki szkoleniowej. W najbliższym czasie pomalowane zostaną kolejne pomieszczenia m.in. zaplecze kuchenne, klatka schodowa, łazienki, szatnia i kotłownia. Przy okazji prac malarskich modernizowana jest także instalacja elektryczna, tak aby uniknąć niepotrzebnych przeciążeń przewodów.

 

2015-11-11, Wyjazd integracyjny członków JOT OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

Służba strażacka to nie tylko udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych, szkoleniach, zawodach czy pokazach. To także udział w pracach związanych z remontami i utrzymaniem obiektu remizy wraz z jej otoczeniem. To wszystko sprawia, że strażacy są jedną zwarta grupą ludzi, którzy zawsze mogą na siebie liczyć. Jednak praca to nie wszystko. Czasami trzeba odpocząć od tych obowiązków. Doskonała okazją do tego był wyjazd integracyjny członków JOT OSP Kębłowo do „Area 51” w Grodzisku Wielkopolskim na paintball.

 

1 « [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] » 44Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u