PIT 2017 on-line

Aktualności


2015-10-19, Jubileusz 80-lecia OSP oraz otwarcie rozbudowanej części remizy

Straż Kębłowo

17 października 2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie obchodziła Jubileusz 80-lecia  swojego istnienia. W trakcie uroczystości miało miejsce otwarcie rozbudowanej części remizy.
O godzinie 15.00 nastąpiła uroczysta zbiórka przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie. Plac przed remizą stał się miejscem jednej z najważniejszych uroczystości w historii naszej jednostki. Po złożeniu meldunku przez dh Artura Orwata – Z-cy naczelnika OSP Kębłowo druhowi Michałowi Nowakowi – Prezesowi OSP Kębłowo nastąpiło otwarcie uroczystości. Dh Michał Nowak przywitał wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.:

 

2015-10-01, Pożar słomy w Kębłowie

Straż Kębłowo

W środę 30 września br. około godz. 15:35 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie informujące o pożarze stogu słomy na terenie posesji znajdującej się przy drodze Kębłowo – Świętno w bezpośrednim otoczeniu lasu. Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Kębłowo, Świętno, Obra i Mochy. Z OSP Kębłowo do pożaru wyjechały dwa zastępy: GBA 2,5/16 MAN oraz GBM 3/8 STAR. Po krótkich działaniach zastęp GBM został zawrócony do remizy w celu wymiany samochodu na GLM FORD wraz z przyczepą sprzętową. 

 

2015-09-28, Zdarzenie masowe na obwodnicy Wolsztyna

Straż Kębłowo

W dniu 22.09.2015 roku około godziny 20:30 zastępy z OSP Kębłowo zadysponowane zostały przez dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wolsztynie do wypadku komunikacyjnego z dużą ilością osób poszkodowanych (25 osób) w Wolsztynie na nowej obwodnicy. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy: GBA 649P18 oraz GLM 649P17 wraz z namiotem pneumatycznym i osprzętem niezbędnym do zorganizowania punktu medycznego. Do zdarzenia zadysponowane zostały następujące jednostki: OSP Kębłowo, Świętno, Obra, Mochy, Siedlec oraz JRG Wolsztyn.

 

2015-09-06, Zderzenie karetki z samochodem osobowym

Straż Kębłowo

W dniu 1 września  2015 roku w Wolsztynie na skrzyżowaniu ul. Drzymały i Komorowskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z ambulansem  SP ZOZ w Wolsztynie. Ambulans wracał alarmowo z pacjentem do szpitala. Do zdarzenia zostały zadysponowane samochody ratownicze  Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie oraz z OSP Kębłowo.  Po dotarciu na miejsce  zastano dwie osoby poszkodowane poza pojazdem. Osobą z karetki zajmowali się ratownicy i lekarz PRM. Pacjent został inną karetką do szpitala. Kierowca samochodu osobowego znajdował się poza pojazdem.

 

2015-08-15, Nowy sprzęt ratowniczo – gaśniczy w OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W ostatnich dniach na wyposażenie naszej jednostki trafiło bardzo dużo nowego sprzętu. Jest to dopiero część zaplanowanych na ten rok zakupów. Dzięki połączeniu wielu źródeł dofinansowania udało się zakupić m.in.:

 

2015-08-14, Pożar lasu w Kębłowie

Straż Kębłowo

W piątek 14 sierpnia br. tuż po godz. 15:00 strażacy z  OSP Kębłowo zaalarmowani zostali do pożaru lasu w okolicy leśniczówki w Kębłowie. Ze względu na utrzymujące się od dłuższego czasu wysokie temperatury i bardzo małą wilgotność ściółki, reakcja strażaków była natychmiastowa. Wraz z ochotnikami z Kębłowa na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Świętno i OSP Obra.

 

2015-08-05, Dwa groźne pożary jednego dnia

Straż Kębłowo

Wtorek 4 sierpnia br. był bardzo pracowitym dniem dla strażaków z OSP Kębłowo. Od wczesnych godzin popołudniowych zajęci byliśmy pracami przy rozbudowie remizy. Niestety prace dwukrotnie były przerywane wezwaniami do pożarów. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 14:40. Wezwani zostaliśmy do pożaru zboża na pniu w miejscowości Siekowo gm. Wolsztyn. Ze względu na bardzo duże zagrożenie spowodowano brakiem opadów i panującymi wysokimi temperaturami, do zdarzenia zadysponowanych zostało w sumie 13 zastępów z terenu powiatów:

 

2015-07-24, Kolejna burza nad Wolsztynem

Straż Kębłowo

W nocy 23 lipca br. nad powiatem wolsztyńskim przeszła kolejna burza. Tym razem wiatr nie wyrządził tak wielu szkód, natomiast intensywne opady deszczu doprowadziły do kilku podtopień. Zastępy z OSP Kębłowo dysponowane były dwukrotnie do wypompowywania wody z zalanych zakładów produkcyjnych. Na ul. Fabrycznej w Wolsztynie zastępy GBA 649P18 i GLM 649P17 wypompowywały wodę z zalanej hali magazynowej oraz piwnic budynku.

 

2015-07-20, Nawałnica w Wolsztynie

Straż Kębłowo

W niedzielę 19 lipca br. nad częścią powiatu wolsztyńskiego przeszła gwałtowa burza, której towarzyszyły intensywne opady i bardzo silny wiatr. Na skutki burzy nie trzeba było długo czekać. Zaraz po ustaniu opadów zaczęły wyć syreny w jednostkach OSP. Zastęp z OSP Kębłowo uczestniczył w usuwaniu skutków nawałnicy w 3 miejscach. W Karpicku na ul. Rolnej usuwaliśmy powalone drzewo na jezdnię, na drodze Nowe Tłoki – Karpicko powalony słup telekomunikacyjny oraz w Nowych Tłokach zabezpieczaliśmy uszkodzony dach na budynku gospodarczym.

 

2015-07-10, Nowi ratownicy w OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W dniach 26.06-04.07.2015 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZOSPRP w Kirach k. Zakopanego pięciu druhów z naszej jednostki uczestniczyło w kursie podstawowym z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które chcą uzyskać tytuł ratownika. Kurs trwał 66 godzin (25 godz. wykładów i 41 godz. ćwiczeń praktycznych). Kwalifikowana pierwsza pomoc to czynności podejmowane wobec osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego przez ratownika, o którym mowa w art. 13 ust. 1 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

 

1 « [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] » 44Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u