PIT 2017 on-line

Aktualności


2015-09-06, Zderzenie karetki z samochodem osobowym

Straż Kębłowo

W dniu 1 września  2015 roku w Wolsztynie na skrzyżowaniu ul. Drzymały i Komorowskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z ambulansem  SP ZOZ w Wolsztynie. Ambulans wracał alarmowo z pacjentem do szpitala. Do zdarzenia zostały zadysponowane samochody ratownicze  Komendy Powiatowej PSP w Wolsztynie oraz z OSP Kębłowo.  Po dotarciu na miejsce  zastano dwie osoby poszkodowane poza pojazdem. Osobą z karetki zajmowali się ratownicy i lekarz PRM. Pacjent został inną karetką do szpitala. Kierowca samochodu osobowego znajdował się poza pojazdem.

 

2015-08-15, Nowy sprzęt ratowniczo – gaśniczy w OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W ostatnich dniach na wyposażenie naszej jednostki trafiło bardzo dużo nowego sprzętu. Jest to dopiero część zaplanowanych na ten rok zakupów. Dzięki połączeniu wielu źródeł dofinansowania udało się zakupić m.in.:

 

2015-08-14, Pożar lasu w Kębłowie

Straż Kębłowo

W piątek 14 sierpnia br. tuż po godz. 15:00 strażacy z  OSP Kębłowo zaalarmowani zostali do pożaru lasu w okolicy leśniczówki w Kębłowie. Ze względu na utrzymujące się od dłuższego czasu wysokie temperatury i bardzo małą wilgotność ściółki, reakcja strażaków była natychmiastowa. Wraz z ochotnikami z Kębłowa na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Świętno i OSP Obra.

 

2015-08-05, Dwa groźne pożary jednego dnia

Straż Kębłowo

Wtorek 4 sierpnia br. był bardzo pracowitym dniem dla strażaków z OSP Kębłowo. Od wczesnych godzin popołudniowych zajęci byliśmy pracami przy rozbudowie remizy. Niestety prace dwukrotnie były przerywane wezwaniami do pożarów. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 14:40. Wezwani zostaliśmy do pożaru zboża na pniu w miejscowości Siekowo gm. Wolsztyn. Ze względu na bardzo duże zagrożenie spowodowano brakiem opadów i panującymi wysokimi temperaturami, do zdarzenia zadysponowanych zostało w sumie 13 zastępów z terenu powiatów:

 

2015-07-24, Kolejna burza nad Wolsztynem

Straż Kębłowo

W nocy 23 lipca br. nad powiatem wolsztyńskim przeszła kolejna burza. Tym razem wiatr nie wyrządził tak wielu szkód, natomiast intensywne opady deszczu doprowadziły do kilku podtopień. Zastępy z OSP Kębłowo dysponowane były dwukrotnie do wypompowywania wody z zalanych zakładów produkcyjnych. Na ul. Fabrycznej w Wolsztynie zastępy GBA 649P18 i GLM 649P17 wypompowywały wodę z zalanej hali magazynowej oraz piwnic budynku.

 

2015-07-20, Nawałnica w Wolsztynie

Straż Kębłowo

W niedzielę 19 lipca br. nad częścią powiatu wolsztyńskiego przeszła gwałtowa burza, której towarzyszyły intensywne opady i bardzo silny wiatr. Na skutki burzy nie trzeba było długo czekać. Zaraz po ustaniu opadów zaczęły wyć syreny w jednostkach OSP. Zastęp z OSP Kębłowo uczestniczył w usuwaniu skutków nawałnicy w 3 miejscach. W Karpicku na ul. Rolnej usuwaliśmy powalone drzewo na jezdnię, na drodze Nowe Tłoki – Karpicko powalony słup telekomunikacyjny oraz w Nowych Tłokach zabezpieczaliśmy uszkodzony dach na budynku gospodarczym.

 

2015-07-10, Nowi ratownicy w OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W dniach 26.06-04.07.2015 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZOSPRP w Kirach k. Zakopanego pięciu druhów z naszej jednostki uczestniczyło w kursie podstawowym z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które chcą uzyskać tytuł ratownika. Kurs trwał 66 godzin (25 godz. wykładów i 41 godz. ćwiczeń praktycznych). Kwalifikowana pierwsza pomoc to czynności podejmowane wobec osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego przez ratownika, o którym mowa w art. 13 ust. 1 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

 

2015-07-07, Pożar transformatora w Wolsztynie

Straż Kębłowo

W sobotę 4 lipca 2015 r. o godzinie 18:24 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze transformatora przy ulicy Energetycznej w Wolsztynie.
Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastęp z OSP Kębłowo. Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce pożaru zastano palący się przekładnik napięciowy po wybuchu oraz tlącą się trawę w jego pobliżu. Przy użyciu urządzenia pomiarowego wykryto napięcie wokół miejsca pożaru w związku z czym wezwano na miejsce pogotowie energetyczne.

 

2015-06-27, Ćwiczenia "Las 2015"

Straż Kębłowo

26 czerwca o godzinie 15-tej, Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny Nadleśnictwa Wolsztyn otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach miejscowości Mariankowo. Powyższa informacja została przekazana do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie. Równocześnie poinformowane zostało SKKP w Nowym Tomyślu.

 

2015-06-25, Jarmark Pomysłów na Rynku w Lesznie

Straż Kębłowo

W dniu 20.06.2015 roku na leszczyńskim Rynku odbyły się Targi Ekonomii Społecznej „Jarmark Pomysłów”. Podczas targów zaprezentowały się organizacje, stowarzyszenia, fundacje oraz warsztaty terapii zajęciowej z subregionu Leszczyńskiego. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie na swoim stoisku uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z udziałem AED oraz specjalistycznego sprzętu używanego podczas zdarzeń przez strażaków.

 

1 « [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] » 43Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u