Aktualności


2016-06-16, Ćwiczenia - zdarzenie masowe

Straż Kębłowo

15.06.2016 r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kebłowie uczestniczyli w powiatowych ćwiczeniach, których scenariusz zakładał zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów, busa i samochodu osobowego. Z niewyjaśnionych przyczyn jeden z kierowców stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z pojazdem jadącym z naprzeciwka. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało 16 osób podróżujących pojazdami. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolsztynie (2 zastępy), OSP Kębłowo (2 zastępy)

czytaj więcej...
 

2016-06-16, Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Świętnie

Straż Kębłowo

W niedzielę  12 czerwca 2016 roku na boisku w Świętnie  odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze, w których udział wzięło 31 drużyn, w tym 10 żeńskich z terenu gminy Wolsztyn. Po złożeniu meldunku przez komendanta zawodów, odegraniu hymnu strażackiego i powitaniu gości odbyła się część oficjalna, podczas której wręczono medale i odznaki  wyróżniającym się druhom.

czytaj więcej...
 

2016-06-15, Jubileusz 105. lat FF Schönwalde

Straż Kębłowo

W sobotę 11 czerwca br. delegacja strażaków z OSP Kębłowo uczestniczyła w jubileuszu 105-lecia FF Schönwalde. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:00 „dniem otwartej remizy”, podczas którego można było zwiedzać remizę oraz zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu strażaków. Ponadto można było uczestniczyć w licznych grach i zabawach np. strażackich kręglach, strażackim kole fortuny itp.

czytaj więcej...
 

2016-06-14, Ćwiczenia Kompanii Gaśniczej „Leszno”

Straż Kębłowo

11 czerwca 2016 r. na terenie Nadleśnictwa Karczma Borowa w miejscowości Górzno odbyły się ćwiczenia Kompanii Gaśniczej „Leszno” wchodzącej w skład Wojewódzkich Odwodów Operacyjnych, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie oraz wytypowanych jednostek OSP z terenu powiatu leszczyńskiego. W ćwiczeniach udział wzięli także strażacy z OSP Kębłowo, którzy od 2010 roku działają w strukturach WOO Kompania „LESZNO”, pluton Wolsztyn. Ćwiczenia realizowane były dwuetapowo. W pierwszej części szkoleniowo-warsztatowej uczestnicy zostali zapoznani z taktyką prowadzenia działań gaśniczych w lasach.

czytaj więcej...
 

2016-06-13, Szkolenie dla Koła Gospodyń Wiejskich z Kębłowa

Straż Kębłowo

Dnia 9 czerwca br. w nszej remizie na prośbę Koła Gospodyń Wiejskich z Kębłowa, strażacy z naszej jednostki przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy . Omówione zostały podstawowe zagadnienia dotyczące utraty przytomności, zadławień, krwotoków, oparzeń, a także resuscytacji krążeniowo-oddechowej....

czytaj więcej...
 

2016-06-13, Festyn Rodzinny w Kębłowie

Straż Kębłowo

Dnia 11 czerwca br. na miejscowym stadionie odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka zoorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kębłowie i Rade Sołecką w Kębłowie. Nasi strażacy na stadionie zaprezentowali nasz najnowszy samochód wraz z wyposażeniem. Każdy mógł wejść do samochodu...

czytaj więcej...
 

2016-06-06, Dzień otwartej remizy

Straż Kębłowo

Dnia 8 maja br. w naszej miejscowości obchodziliśmy Dzień Strażaka. Dzień ten zaczeliśmy od uroczystej mszy św. w naszym parafialnym kościele, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Kruś. Następnie od godziny 14 zoorganizowaliśmy Dzień otwartej remizy. Tego dnia nasi strażacy przygotowali pokazy strażackie....

czytaj więcej...
 

2016-05-03, Odszedł od nas na zawsze nasz kolega Mariusz

Straż Kębłowo

Z przykrością informujemy, że dnia 3 maja 2016 r.  – odszedł od nas na zawsze nasz kolega Ś.P. MARIUSZ ROGOZINSKI. Trudno nam wszystkim przyjąć ten fakt do wiadomości, a tym bardziej się z nim pogodzić. Ciągle wierzyliśmy... Mariusz był pracownikiem Urzędu Miejskiego w Wolsztynie i przeżył zaledwie 32 lata…


Msza pogrzebowa odbędzie się w piątek 6 maja 2016 r. o godz. 11:00
 w Kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Kębłowie.

Pogrzeb po mszy na cmentarzu w Kębłowie.


Różaniec w Kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Kębłowie
 wtorek 18:00,

środa przed Mszą Św. 17:30,

czwartek po Mszy Św. o godz. 18:30.

czytaj więcej...
 

2016-05-02, Pożar poddasza budynku gospodarczego w Gościeszynie

Straż Kębłowo

W dniu 1 maja 2016 r. ok. godz. 23.30 dyżurny SKKP w Wolsztynie otrzymał informację o pożarze poddasza budynku gospodarczego w miejscowości Gościeszyn gm. Wolsztyn. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy gaśnicze z JRG Wolsztyn (3 zastępy), OSP Kębłowo (2 zastępy), OSP Obra,  OSP Świętno, OSP Mochy i OSP Kopanica.  Ze względu na drewniana konstrukcję dachu oraz składowane w budynku materiały łatwopalne pożar błyskawicznie rozprzestrzenił się na cały budynek. W momencie przyjazdu na miejsce, znaczna część była objęta pożarem.  Budynek podzielony był na 6 części magazynowych, należących do innych właścicieli.

czytaj więcej...
 

2016-04-16, Pożar stolarni w Barchlinie

Straż Kębłowo

Dnia 14 kwietnia 2016  o godz. 21.50 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze stolarni  w miejscowości  Barchlin gm. Przemęt.  Ze względu na rodzaj obiektu do zdarzenia zadysponowano samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz Ochotniczych Straży pożarnych z Przemętu, Bucza, Moch, Kaszczoru, Kębłowa, Świętna i Śmigla. Do zabezpieczenia działań zadysponowano również OSP Siedlec.

czytaj więcej...
 

1 « [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] » 43zobacz - archiwum artykułów