Aktualności


2015-12-21, W Wielkopolsce będzie bezpieczniej

Straż Kębłowo

W dniu 18 grudnia 2015r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu podpisana została umowa z Oddziałem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka na dofinansowanie projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego na obszarze Województwa Wielkopolskiego poprzez zakup samochodu dla OSP w ramach KSRG- etap IV ”. Zadanie będzie współfinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w ramach działania 3.6. „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego”.

czytaj więcej...
 

2015-12-10, Poważny wypadek na drodze Świętno – Kębłowo

Straż Kębłowo

Dnia 10 grudnia 2015 ok. godz. 9.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie  wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu,  w którym samochód osobowy uderzył w drzewo  na drodze  powiatowej 3813 między Kębłowem a Świętnem.  Do wypadku zostały zadysponowane samochody ratownicze z JRG w Wolsztynie  oraz OSP w Kębłowie i Świętnie.

czytaj więcej...
 

2015-12-09, Pożar kotłowni w Starym Widzimiu

Straż Kębłowo

W dniu 9 grudnia br. przed godz. 22:00 strażacy z OSP Kębłowo zadysponowani zostali do pożaru kotłowni w domku jednorodzinnym w Starym Widzimiu. Na miejsce zdarzenia udały się także dwa zastępy z JRG Wolsztyn. Dzięki szybkiemu zlokalizowaniu ognia, pożar nie rozprzestrzenił się poza pomieszczenie. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia oraz przewietrzeniu pomieszczenia.

czytaj więcej...
 

2015-12-07, Św. Mikołaj uratowany!

Straż Kębłowo

W niedzielne popołudnie 6 grudnia br. w Filii Wolsztyńskiego Domu Kultury w Kębłowie odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci zorganizowana przez Sołtysa wsi Kębłowa Waldemara Baera. Niestety Mikołaj wylądował na dachu remizy OSP Kębłowo i nie mógł zejść do dzieci. Interweniować musieli strażacy z naszej jednostki, którzy przy pomocy drabiny pomogli Mikołajowi zejść na ziemię, gdzie czekało na niego około 200 dzieci!

czytaj więcej...
 

2015-12-04, Kilkukilometrowa plama substancji ropopochodnej

Straż Kębłowo

W godzinach porannych w czwartek 3 grudnia br. zastęp OSP Kębłowo zadysponowany został do neutralizacji plamy substancji ropopochodnej znajdującej się na drodze wojewódzkiej nr 315 od granicy województwa do Świętna, a dalej na drodze powiatowej od Świetna do Kębłowa. Działania strażaków polegały na neutralizacji substancji za pomocą dyspergentu, a następnie spłukaniu jezdni. W zdarzeniu udział wzięły zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Świętno, OSP Obra i OSP Mochy.

czytaj więcej...
 

2015-12-01, Dalszy ciąg remontu remizy

Straż Kębłowo

Po rozbudowaniu i otwarciu nowej części remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie nadszedł czas na odnowienie starej części remizy wykorzystywanej do celów szkoleniowo – socjalnych. Prace rozpoczęły się od odnowienia salki szkoleniowej. W najbliższym czasie pomalowane zostaną kolejne pomieszczenia m.in. zaplecze kuchenne, klatka schodowa, łazienki, szatnia i kotłownia. Przy okazji prac malarskich modernizowana jest także instalacja elektryczna, tak aby uniknąć niepotrzebnych przeciążeń przewodów.

czytaj więcej...
 

2015-11-11, Wyjazd integracyjny członków JOT OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

Służba strażacka to nie tylko udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych, szkoleniach, zawodach czy pokazach. To także udział w pracach związanych z remontami i utrzymaniem obiektu remizy wraz z jej otoczeniem. To wszystko sprawia, że strażacy są jedną zwarta grupą ludzi, którzy zawsze mogą na siebie liczyć. Jednak praca to nie wszystko. Czasami trzeba odpocząć od tych obowiązków. Doskonała okazją do tego był wyjazd integracyjny członków JOT OSP Kębłowo do „Area 51” w Grodzisku Wielkopolskim na paintball.

czytaj więcej...
 

2015-10-19, Jubileusz 80-lecia OSP oraz otwarcie rozbudowanej części remizy

Straż Kębłowo

17 października 2015 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie obchodziła Jubileusz 80-lecia  swojego istnienia. W trakcie uroczystości miało miejsce otwarcie rozbudowanej części remizy.
O godzinie 15.00 nastąpiła uroczysta zbiórka przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie. Plac przed remizą stał się miejscem jednej z najważniejszych uroczystości w historii naszej jednostki. Po złożeniu meldunku przez dh Artura Orwata – Z-cy naczelnika OSP Kębłowo druhowi Michałowi Nowakowi – Prezesowi OSP Kębłowo nastąpiło otwarcie uroczystości. Dh Michał Nowak przywitał wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.:

czytaj więcej...
 

2015-10-01, Pożar słomy w Kębłowie

Straż Kębłowo

W środę 30 września br. około godz. 15:35 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie informujące o pożarze stogu słomy na terenie posesji znajdującej się przy drodze Kębłowo – Świętno w bezpośrednim otoczeniu lasu. Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Wolsztyn, OSP Kębłowo, Świętno, Obra i Mochy. Z OSP Kębłowo do pożaru wyjechały dwa zastępy: GBA 2,5/16 MAN oraz GBM 3/8 STAR. Po krótkich działaniach zastęp GBM został zawrócony do remizy w celu wymiany samochodu na GLM FORD wraz z przyczepą sprzętową. 

czytaj więcej...
 

2015-09-28, Zdarzenie masowe na obwodnicy Wolsztyna

Straż Kębłowo

W dniu 22.09.2015 roku około godziny 20:30 zastępy z OSP Kębłowo zadysponowane zostały przez dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wolsztynie do wypadku komunikacyjnego z dużą ilością osób poszkodowanych (25 osób) w Wolsztynie na nowej obwodnicy. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy: GBA 649P18 oraz GLM 649P17 wraz z namiotem pneumatycznym i osprzętem niezbędnym do zorganizowania punktu medycznego. Do zdarzenia zadysponowane zostały następujące jednostki: OSP Kębłowo, Świętno, Obra, Mochy, Siedlec oraz JRG Wolsztyn.

czytaj więcej...
 

1 « [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] » 43zobacz - archiwum artykułów