PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2021-06-21, #29 - Pożar stodoły w Kębłowie

W nocy z czwartku na piątek z 17 na 18 czerwca o godzinie 00:37 dyżurny Stranowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły. 

Do pożaru doszło w Naszej miejscowości na ulicy Łąkowej. Pożar wybuchł w stodole o wymiarach 5x7 metrów w okolicy znajdowały się również budynki mieszkalne. Na miejsce pożaru dyżurny natychmiast zadysponował dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratkowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz po jednym zastępie z Naszej jednostki 649P08 a także OSP Świętno oraz OSP Obra.

Jako pierwsi na miescu pozaru pojawili się nasi strażacy, którzy natychmist zabezpieczili miejsce pożaru oraz przystąpili do akcji gaśniczej. W dalszej fazie strażacy weszli na dach w celu dokładnego dogaszenia spalonego siana oraz stropu dachu. Jeszcze przed przybyciem strażaków mieszkańcy sami próbowali ugasić pożar.

Straty po pożarze oszaczowano na 20 tysięcy złotych, natomiast mieni, które udało się uratować oszaczowano na około 300 tysięcy złotych. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez osoby trzecie. Po dwóch godzinach zastępy wróciły do swoich koszar.

 

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u