PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2023-01-06, Pożar jednego z apartamentów w Wilczu

Dyżurny wolsztyńskich strażaków zgłoszenie otrzymał w piątek 6 stycznie o godzinie 9:18. Według zgłoszenia wynikało, że w pensjonacie "Drzewosfera" doszło do pożaru od kominka. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Wolsztyna oraz po jendym zastępie z Naszej jednostki oraz Świętna.Po dojeździe na miejsce zastano palące się wnętrze jednego z apartamentów gościnnych w pensjonacie "Drzewosfera". Do działań strażaków należało zabezpieczenia miejsca pożaru, wykonaniu rozpoznaia 36o stopni, wyznaczono rotę do wejścia z linią gaśniczą i rotę asekurującą. Ratownicy zostali zabezpieczeni w sprzęt Ochrony Układu Oddechowego. Podano również jeden prąd wody w natarciu na palące się wnętrze pokoju gościnnego. W dalszej fazie oddymiono pomieszczenia. Następnie wykonano otwór w drewnianym stropie za pomocą piły ratowniczej, aby sprawdzić nieużytkowanne poddasze i drewnianą konstrukcję dachową w celu wyeliminowania dodatkowych zagrożeń. 

 Spalenu uległo wyposażenie apartamentu (podwójne łóżko, drewniana antresola, dwa materace zlokalizowane na antresoli, zabudowa kominka oraz zostały okopcone ściany apartanemtu). Straty po pożarze oszacowano na około 40 tysięcy zotych. 

Po blisko dwóch godzinach zakończyliśmy działania i wróciliśmy do bazy. 

Pożar Wilcze

Pożar Wilcze

Pożar WilczeProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u