PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2015-06-27, Ćwiczenia "Las 2015"

26 czerwca o godzinie 15-tej, Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny Nadleśnictwa Wolsztyn otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach miejscowości Mariankowo. Powyższa informacja została przekazana do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie. Równocześnie poinformowane zostało SKKP w Nowym Tomyślu. Do pożaru zadysponowano zastępy GCBA 5/36 i GBA 2,5/16 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie, GBA 2,5/16 z OSP Boruja, GBA 2/15 z OSP Tuchorza, GBA 2,5/16 i GLM z OSP Siedlec, GCBA 5/32 z OSP Kopanica, GBM 2,5/8 z OSP Stara Tuchorza, GCBA 6/32 z OSP Mochy, GBA 2,5/16 z OSP Kębłowo, GCBA 4/24 z OSP Obra oraz zastępy z powiatu nowotomyskiego GCBA 5/24 z JRG Nowy Tomyśl, GBA 3/24 z OSP Chrośnica, GBA 2,5/16 z OSP Boruja Kościelna, GBARt 2,5/16 z OSP Przyprostynia.


Podczas dojazdu do zdarzenia występowały utrudnienia w postaci powalonych drzew, które usunięto przy użyciu mechanicznych pił łańcuchowych. W dojeździe do pożaru pomocy udzielali pracownicy Nadleśnictwa Wolsztyn. Pożarem objęty był stuletni las sosnowy na terenie Leśnictwa Belęcin, na powierzchni 1 ha . Zorganizowano punkty czerpania wody z sieci hydrantowej oraz z kanału Szarki. Wodę do pożaru dostarczano za pomocą dowożenia, przepompowywania i przetłaczania. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wstępnego dochodzenia popożarowego. Ruchem na drogach kierowała policja oraz pracownicy Nadleśnictwa.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia na obszarach leśnych przeprowadzone przez Komendę Powiatową PSP w Wolsztynie i Nowym Tomyślu oraz Nadleśnictwo Wolsztyn. Przed ćwiczeniami praktycznymi w siedzibie Komendy odbyły się ćwiczenia aplikacyjne z udziałem obu Komend i pracowników Nadleśnictwa Wolsztyn.Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u