PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2016-05-02, Pożar poddasza budynku gospodarczego w Gościeszynie

W dniu 1 maja 2016 r. ok. godz. 23.30 dyżurny SKKP w Wolsztynie otrzymał informację o pożarze poddasza budynku gospodarczego w miejscowości Gościeszyn gm. Wolsztyn. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy gaśnicze z JRG Wolsztyn (3 zastępy), OSP Kębłowo (2 zastępy), OSP Obra,  OSP Świętno, OSP Mochy i OSP Kopanica.  Ze względu na drewniana konstrukcję dachu oraz składowane w budynku materiały łatwopalne pożar błyskawicznie rozprzestrzenił się na cały budynek. W momencie przyjazdu na miejsce, znaczna część była objęta pożarem.  Budynek podzielony był na 6 części magazynowych, należących do innych właścicieli. Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody na palące się poddasze oraz  w obronie na budynek  mieszkalny.  Równocześnie przeprowadzono ewakuację drobiu oraz butli z gazem propan-butan.  Na miejsce działań zostało zadysponowane pogotowie energetyczne i policja. W dalszej fazie działań prowadzone były prace rozbiórkowe części drewnianego stropu w celu dotarcia do źródła ognia. Działania prowadzono z użyciem drabin przystawnych.
W wyniku pożaru spaleniu uległa palna konstrukcja dachu oraz częściowo  drewniany strop.  Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2023. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u