PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2016-06-16, Ćwiczenia - zdarzenie masowe

15.06.2016 r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kebłowie uczestniczyli w powiatowych ćwiczeniach, których scenariusz zakładał zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów, busa i samochodu osobowego. Z niewyjaśnionych przyczyn jeden z kierowców stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z pojazdem jadącym z naprzeciwka. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało 16 osób podróżujących pojazdami. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratownicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wolsztynie (2 zastępy), OSP Kębłowo (2 zastępy), OSP Obra, OSP Kopanica, OSP Tuchorza, i OSP Chobienice oraz zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Na miejscu zdarzenia strażacy doskonalili umiejętność udzielania pomocy medycznej na poziomie kwalifikowanej pierwszej pomocy i medycznych czynności ratunkowych, w tym segregacji poszkodowanych i ich transportu do szpitala oraz także wykonywania dostępu do osób uwięzionych we wrakach samochodów. Dodatkowo sprawiono dwa  namioty ratownicze na potrzeby akcji. Jeden z KP PSP w Wolsztynie, a drugi z OSP Kębłowo. Wnioski zaobserwowane w trakcie działań zostaną omówione z ratownikami w trakcie narad i szkoleń.
Ćwiczenia mogły odbyć się dzięki zaangażowaniu kursantów  szkolenia podstawowego dla strażaków OSP.

Były to kolejne ćwiczenia w ostatnich dniach, w których uczestniczyli druhowie z naszej jednostki. W poniedziałek 6 czerwca br. wzięliśmy udział w ćwiczeniach na terenie firmy NORDAN w Powodowie, a 11 czerwca br. w ćwiczeniach Kompani "LESZNO" Wojewódzkiej Brygady Odwodowej w Górznie.

Zdjęcia: KP PSP WolsztynProjekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u