PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2017-06-20, Pracowity tydzień strażaków z OSP Kębłowo

We wtorek 13 czerwca około godziny 10:30 zastęp z OSP Kębłowo wezwany został do miejscowego zagrożenia na skrzyżowaniu ulic Stradyńskiej i Nowej. Okazało się, że drogą spacerowała sobie rodzinka łabędzi. Działania strażaków z naszej jednostki polegały na bezpiecznym odprowadzeniu łabędzi do kanału  

Około godziny 5:55 w środę 14 czerwca zastęp z JRG Wolsztyn oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kębłowie zadysponowano do Stradynia- wylot w kierunku Kębłowa. Samochód osobowy wjechał w otwartą studzienkę kanalizacyjną. W samochodzie doszło do poważnych uszkodzeń, m.in wycieku paliwa. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Na miejsce skierowano również patrol policji.

18 czerwca, około godziny 17:40 do wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze Kębłowo- Stradyń. Według zgłaszającego, w samochodzie uwięzione są 2 osoby. Na miejsce natychmiast zadysponowano radiowóz WRD z KPP w Wolsztynie, ZRM "S", ZRM "P", 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastęp z OSP Kębłowo. Po dojeździe na miejsce, zastano samochód osobowy marki Audi wbity w drzewo. W środku znajdowały się dwie nieprzytomne osoby. Pasażerkę udało się wyciągnąć bez większych problemów. Została ona przekazana pod opiekę ZRM "P" który walczył o jej życie w ambulansie. W tym czasie, strażacy walczyli z czasem, by jak najszybciej wydostać kierowcę. Udało się to po prawie godzinie. Kierowca został przekazany pod opiekę ZRM "S". W międzyczasie na miejsce akcji doleciały dwa śmigłowce- #Ratownik9 z bazy w Poznaniu oraz #ratownik24 z bazy w Gorzowie Wielkopolskim. Pasażerka, z obrażeniami m.in. głowy została przetransportowana przez #Ratownik9 do szpitala w Poznaniu. Natomiast #Ratownik24 zabrał kierowcę, z ciężkimi obrażeniami ciała, do szpitala w Zielonej Górze. Miejsce lądowania śmigłowca LPR zabezpieczał drugi zastęp z OSP Kębłowo.

Na miejsce przyjechał technik policyjny, który sporządził potrzebną dokumentację.

Wrak samochodu zabrała firma CYBAL Pomoc Drogowa 24h. Wolsztyn, Leszno, A2, S3.

Czekamy na oficjalny komunikat policji w tej sprawie.

W poniedziałek 19 czerwca około godziny 9:10 wyjazd zastępu GCBA z naszej jednostki do  alarmu z czujki przeciwpożarowej w jednym ze sklepów w miejscowości Stary Widzim. Po dojeździe na miejsce okazało się, że do czujki dostał się dym przypieczonej potrawy z piekarnika. 

Za zdjęcia dziękujemy --> Wolsztyn112

Aby być na bierząco z wydarzeniami zapraszamy do śledzenia facebooka: OSP Kębłowo, Wolsztyn112 oraz Kębłowo24Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u