PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2017-09-19, Pożar śmieci na balkonie

Około 12:45 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie na numer alarmowy o pożarze mieszkania w bloku na ulicy Garbarskiej w Wolsztynie. Na miejsce natychmiast skierowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wolsztynie, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie, Świętnie oraz Siedlcu. Na miejsce przybył, także patrol policji z KPP w Wolsztynie oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

Po przybyciu na miejsce strażacy rozstawili drabinę od strony balkonu z którego wydobywał się dym. Następnie rota strażaków weszła po drabinie na balkon. Okazało się, że palą się śmieci pozostawione na balkonie, natychmiast przystąpiono do ich ugaszenia.  W celu wykluczenia innych źródeł ognia oraz osób poszkodowanych, strażacy przeszukali mieszkanie.

Całe szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, uniknięto tragedii dzięki szybkiej reakcji sąsiadów. Działania ratowników zakończyły się po około godzinie.Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u