PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2018-05-28, Pożar stolarni w Solcu

W niedzielę 28 maja około godziny 16:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Solec. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wolsztynie. W trakcie dojazdu zastępów na miejsce nad miejscowością unosił się gęsty czarny dym. Kierujący Działaniami Ratowniczymi po dojeździe na teren akcji i rozpoznaniu poprosił o dodatkowe siły i środki. 

Jak się okazało paliła się stolarnia w której składowane były trociny, drewno oraz narzędzia. Na miejsce zadysponowano również strażaków ochotników z Moch, Kaszczoru, Przemętu, Kębłowa, Świętna, Wroniaw oraz Obry. Do momentu przyjazdu zastępów działania na miejscu prowadzili strażacy miejscowej OSP wspomagani przez mieszkańców miejscowości. Dzięki pomocy mieszkańców oraz strażaków OSP Solec akcja przebiegała bardzo sprawnie. W trakcie działań ewakuowano zwierzęta z zagrożonego terenu. Niestety 3 małych piesków nie udało się uratować. Na miejsce prowadzonych działań przybyli, także dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wolsztynie asp.sztab Damian Glapiak, Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie- bryg. Sławomira Śnita, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu oraz przedstawiciele władz samorządowych.

 

WIĘCEJ NA STRONIE WWW.KĘBŁOWO24.PL

IMG 3382Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u