PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2021-05-04, #22 - Pożar piwnicy w Kębłowie

W niedzielę, 2 maja około godziny 6:40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w Naszej miejscowości na ulicy Wierzbowej. 

Do zdarzenia natychmiast zadysponowany został jeden zastęp z Naszej jednoski 649P08 oraz dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu na miejsciu panowało bardzo mocne zadymienie, po rozpoznaniu okazało się, żę nie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym, a do pożaru piwnicy. Jeszcze przed przybyciem strażaków cztery osoby opiściły budynek mieszkalny o własnych siłach. Natomiast w środku znajdowała się starsza kobeita, która nie mogła opuścić domu o własnych siłach. 


Do działąń strażaków należało zabezpieczenie miejsca pożaru, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz uruchomieniu dwóch turbowentylatorów w celu oddymienia pomieszczenia w pownicy oraz mieszkaniu. Na palące się miejsce podano jeden prąd wody w celu ugaszenia pożaru.Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u