PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2021-06-05, #25 - Pożar budynku gospodarczego w Solcu. Jedna osoba ranna

W piątek 4 czerwca, około godziny 17:16 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o pozarze budynku w miejscowości Solec (Gmina Przemęt). 

Do pożaru dyżurny zadysponował dwa zastępy z Naszej jednoski oraz trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna i po jednym z Moch, Solca, Kaszczoru oraz Przemętu. Na miejsce przybył również zespół ratownictwa medycznego, ponieważ jedna osoba w wyniku pożaru została poszkodowana strażacy do czasu przybycia załogi karetki pogotowia  udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po dojeździe pogotowia na miejsce lekarz zadecydował o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala. 

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a także prowadzeniu działań gaśniczych wewnątrz jak i zewnątrz obiektu. Ponadto strażacy przystąpili do ewakuacji osób, które w chwili wybuchu pożaru znajdowały się w środku budynku. Spaleniu uległo wyposażenie pomieszczeń na poddaszu zajmowanych przez pracowników zza wschodniej granicy. Wstępne ustalenia strażaków wskazują, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u