PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2021-06-13, #26 - Płonął las na granicy powiatu wolsztyńskiego i leszczyńskiego

W środę, 9 czerwca około godziny 13:17 spokój w Naszej miejscowości przerwał dźwięk syreny alarmowej. Wówczas to Nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru lasu, do którego doszło w okolicach Kaszczoru na granicy powiatu wolsztyńskiego i leszczyńskiego. 


Do pożaru został zadysponowany jeden zastęp Naszych strażaków, oprócz tego w akcji gaśniczej udział brały zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, OSP Świętno, OSP Mochy oraz OSP Kaszczor. Spaleniu uległy cztery ary lasu (młodnika). Straty oszacowano na 12 tysięcy złotych. W akcji zaangażowane zostało sześć zastępów co daje łącznie 26 strażaków. Akcja na miejscu trwała 2 godziny i 40 minut. 

Warto dodać, że dzień wcześniej również w tym samym miejscu doszło do pożaru lasu. Wówczas z pożarem walczyły zastępy straży pożarnej z powiatu wolsztyńskiego, leszczyńskiego.

 

Zdjęcie główne pochodzi z pożaru z dnia 8 czerwca (foto.Patryk Kaczmarek - WielkopolskaNaSygnale112)Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u