PIT 2017 on-line

Aktualności

Dodano:2021-07-01, Stracili dach nad głową. W akcji 6 zastępów straży pożarnej

W środę, 30 czerwca około godziny 13:11 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie zaalarmował Naszą jednostę do wyjazdu do zdarzenia w miejscowości Wroniawy.

 

Do zdarzenia zadysponowane zostały również cztery zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna i jeden zastęp strażaków ochotników z Wroniaw. Zgłoszenie dotyczyło zerwanego dachu na ulicy Dworcowej w miejscowości Wroniawy. 

Gwałtowne opady deszczu, które w środę przechodziły nad powiatem wolsztyńskim dały się w znaki mieszkancom Wroniaww, którzy ten dzień zapamiętają na bardzo długo. Na skutek gwałtownego deszczu stracili dach nad głową. Do działań strażaków należało rozebranie uszkodzonej konstrukcji dachu oraz zabezpieczenie budynku plandekami.

Na miejsce zdarzenia przybył również Burmistrz Miasta Wolsztyn Pan Wojciech Lis, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz inspektor nadzoru budowlanego, który w tej sytuacji wydał zakaz używania budynku.

 

Tego samego dnia około godziny 19:00 zastęp 649P18 udał się do usunięcia owadów błonkoskrzydłych  do miejscowości Berzyna. 

 Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u