PIT 2017 on-line

Aktualności


2010-02-23, Kurs drwali-operatorów pilarek

Informuję, iż zajęcia praktyczne dla grupy I i II odbędą się w dniach 27.02, 28.02 i 01.03.2010 oraz 6.03, 07.03 i 08.03.2010 r. na terenie leśnictwa Kębłowo. Zbiórka kursantów w sobotę 27 lutego br. odbędzie się przy przystanku autobusowym przy drodze wojewódzkiej nr 305 w miejscowości Adamowo o godz. 7.45.

 

2010-02-16, Uwaga - śliskie drogi

Straż Kębłowo

W dniu 16 lutego br. ok. godz.00.57Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na trasie Stary Widzim-Wroniawy. Do zdarzenia zadysponowano zastęp JRG Wolsztyn, OSP Kębłowo i Pogotowie Ratunkowe. O zdarzeniu powiadomiono Policję. Działania zastępów JRG Wolsztyn i OSP Kębłowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie zastęp JRG Wolsztyn wykonał dostęp do osoby poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych, poprzez odcięcie dachu.

 

2010-01-31, Walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W dniu 29 stycznia br. w naszej remizie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Kębłowo. W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście:

 

2010-01-27, Przekazanie samochodu dla OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W dniu 26 stycznia br. odbyła się coroczna narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie za 2009 rok. W spotkaniu uczestniczyli: Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu mł.bryg. Robert Klonowski Naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru, Starosta Wolsztyński  Ryszard Kurp,  V-ce Starosta Jacek Skrobisz, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Piasek, Wójt Gminy Przemęt Dorota Gorzelniak, Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski, V-ce Wójt Gminy  Siedlec Hieronim Birk, Sekretarz Powiatu i członek Głównego Sądu Honorowego ZG ZOSP RP Zbigniew Artwiński, V-ce Prezes ZOMG ZOSP RP w Wolsztynie i członek ZOW  ZOSP RP Henryk Żok, Komendant Gminny Ochrony Ppoż.  w Wolsztynie Michał Nowak strażacy i pracownicy cywilni Komendy.

 

2010-01-20, Pozar budynku gospodarczego w Obrze

Straż Kębłowo

W dniu 14 stycznia br. zastęp GBA 2.5/16 zadysponowany został do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Obra.  Pożar powstał w jednym z pomieszczeń budynku gospodarczego, które adaptowane było przez właściciela na pomieszczenie mieszkalne. Budynek o konstrukcji murowanej z betonowym stropem murowany przykryty był dachówką. Na poddaszu zmagazynowane było siano i słoma. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej, podaniu 2 prądów wody w natarciu na palące się pomieszczenie i jednego prąd wody w obronie na składowane siano i ziarno na poddaszu budynku gospodarczego.

 

2010-01-12, Kurs napełniania butli powietrzem

Straż Kębłowo

Od 9 do 12 stycznia 2010 roku grupa 20 strażaków z powiatu grodziskiego, kościańskiego i wolsztyńskiego brała udział w kursie przygotowującym do egzaminu dającego uprawnienia w zakresie eksploatacyjnym UDT z pełnienia przenośnych zbiorników gazowych (potocznie nazywanym napełnianiem butli powietrzem). W ramach przeprowadzonych zajęć zaplanowano 32 godzin zajęć teoretycznych oraz praktycznych zgodnie z programem zatwierdzonym przez Urząd Dozoru Technicznego. Kurs przeprowadzony został przez firmę EMAT z Wolsztyna.

 

2009-12-31, Pożar kina TATRY w Wolsztynie

Straż Kębłowo

Dzień 30 grudnia 2009 roku długo pozostanie w pamięci mieszkańców   i  strażaków  z Wolsztyna. Ok. godz. 5.52 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku zlokalizowanego w zwartej zabudowie. Płonął obiekt byłego kina Tatry.
Na miejsce wysłano w pierwszym rzucie zastępy z JRG Wolsztyn  a następnie zastępy z OSP Kębłowo, Świętno, Obra, Siedlec, Tuchorza, Kopanica.

 

2009-12-20, Apel do strażaków ochotników o zwrócenie szczególnej uwagi na los osób samotnych potrzebujących wsparcia w okresie mrozów

Mając na uwadze utrzymującą się falę silnych mrozów, zwracamy się z prośbą i apelem o uwrażliwienie na los ludzi wymagających pomocy w tym okresie i przekazywanie właściwym służbom informacji o osobach starszych i samotnie zamieszkałych, przebywających w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

 

2009-12-16, Nocny pożar na ul. Stradyńskiej w Kębłowie

Straż Kębłowo

16 grudnia br. o godz. 4:36 mieszkańców Kębłowa zbudził dźwięk syreny alarmowej miejscowej jednostki OSP. Był to sygnał informujący strażaków, iż ktoś potrzebuje ich pomocy. Jak się okazało palił się budynek gospodarczo-garażowy przy ul. Stradyńskiej. Na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy miejscowej jednostki OSP. Pierwszy zastęp przybył na miejsce pożaru już po 5 minutach od zaalarmowania. W chwili przybycia na miejsce zastępu strażaków pożarem objęty był już cały budynek gospodarczy, a ogień strawił niemal doszczętnie dach.

 

2009-12-16, Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPRP

Straż Kębłowo

W dniu 9 grudnia br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSPRP poszerzone o prezesów wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Wolsztyn.

 

1 « [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] » 42Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2019. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u