PIT 2017 on-line

Aktualności


2017-09-25, Pożar w Adamowie

Straż Kębłowo

Około 23.10 do SKKP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm w Adamowie. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz po zastępie z OSP Kębłowo, Obra, Świętno. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu z JRG na miejsce wezwano także drugi zastęp z OSP Kębłowo. 

 

2017-09-25, Wizyta strażaków z Niemiec

Straż Kębłowo

W piątek 22 września br. w naszej remizie gościliśmy delegację opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Landkreis Dahme Spreewald (Niemcy). Druh Michał Nowak oprowadził naszych gości po remizie, przedstawił sprzęt znajdujący się na wyposażeniu naszej straży.

 

2017-09-19, Pożar śmieci na balkonie

Straż Kębłowo

Około 12:45 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie na numer alarmowy o pożarze mieszkania w bloku na ulicy Garbarskiej w Wolsztynie. Na miejsce natychmiast skierowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wolsztynie, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie, Świętnie oraz Siedlcu.

 

2017-09-09, Pożar w piwnicy domu jednorodzinnego w Kębłowie

Straż Kębłowo

W sobotę 9 września około godziny 00:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu piwnicy w domu jednorodzinnym przy ulicy Stradyńskiej w Kębłowie. Na miejsce natychmiastowo zadysponowano zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wolsztynie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Kębłowie, Świętnie oraz Obrze. 

 

2017-09-08, Fałszywy alarm

Straż Kębłowo

31 sierpnia około 21;50 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Wolsztynie na ulicy Poprzecznej. Informację natychmiast przekazano do SKKP w Wolsztynie i na miejsce skierowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Wolsztynie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie oraz Obrze.

 

2017-08-21, Nowy sprzęt ratowniczo – gaśniczy dla OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

W dniu 11 sierpnia 2017 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Kębłowie wzbogaciła się o kolejny nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W ramach projektu pn. „Zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego dla OSP Kębłowo, gm. Wolsztyn” zakupiony został następujący sprzęt:

- skafander suchy ratowniczo-lodowy – 2 szt.

- kamizelki ratunkowe RATOWNIK III – 4 szt.

- węże tłoczne W-75 w kolorze pomarańczowym – 20 szt.

- składany kosz ratowniczy (nosze kubełkowe) – 1 szt.

- zawiesia do kosza ratowniczego – 1 kpl.

 

2017-08-08, Pożar balotów w Borkach

Straż Kębłowo

We wtorek 8 sierpnia około godziny 12:15 zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do pożaru balotów słomy które znajdowały się na polu w miejscowości Borki. Na miejsce oprócz zastępu z naszej jednostki zadysponowano również zastępy.............

 

2017-08-07, Warsztaty z organizacji punktów czerpania wody oraz przetłaczania wody na duże odległości

Straż Kębłowo

W ostatnich tygodniach strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie oraz innych jednostek z terenu powiatu uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Jednostke Ratowniczo-Gaśniczą w Wolsztynie...

 

2017-08-02, Pierwszy dzień sierpnia

Straż Kębłowo

Pierwszy dzień sierpnia okazał się dniem pełnym pracy dla strażaków z naszej jednostki. Około godziny 13:10 po raz pierwszy rozbrzmiała syrena alarmowa na naszej remizie. Po przybyciu na miejsce strażaków z naszej OSP zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do pożaru zboża na pniu w miejscowości Starkowo.....

 

2017-07-27, Skutki weekendowej ulewy

Straż Kębłowo

W nocy z soboty na niedziele (22/23.07) nad naszym powiatem przeszła burza, której towarzyszyły obfite opady. Ulewny deszcz sprawił strażakom sporo pracy. Nasi strażacy interweniowali aż 5 razy ! Do pierwszego zdarzenia strażacy z OSP Kębłowo udali się w sobotę około godziny 22:30 na ulice...

 

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] » 43Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2021. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: Damian Sarbak.

stat4u