PIT 2017 on-line

Aktualności


2017-08-07, Warsztaty z organizacji punktów czerpania wody oraz przetłaczania wody na duże odległości

Straż Kębłowo

W ostatnich tygodniach strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie oraz innych jednostek z terenu powiatu uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Jednostke Ratowniczo-Gaśniczą w Wolsztynie...

 

2017-08-02, Pierwszy dzień sierpnia

Straż Kębłowo

Pierwszy dzień sierpnia okazał się dniem pełnym pracy dla strażaków z naszej jednostki. Około godziny 13:10 po raz pierwszy rozbrzmiała syrena alarmowa na naszej remizie. Po przybyciu na miejsce strażaków z naszej OSP zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA do pożaru zboża na pniu w miejscowości Starkowo.....

 

2017-07-27, Skutki weekendowej ulewy

Straż Kębłowo

W nocy z soboty na niedziele (22/23.07) nad naszym powiatem przeszła burza, której towarzyszyły obfite opady. Ulewny deszcz sprawił strażakom sporo pracy. Nasi strażacy interweniowali aż 5 razy ! Do pierwszego zdarzenia strażacy z OSP Kębłowo udali się w sobotę około godziny 22:30 na ulice...

 

2017-06-26, Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Tuchorza 25.06.2017

Straż Kębłowo

W niedziele 25 czerwca na stadionie sportowym w Tuchorzy odbyły się kolejne Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wolsztyńskiego. W zawodach udział wzięło 41 drużyn w tym 20 żeńskich.

Zawody otworzył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie druh Henryk Żok

 

2017-06-25, Ślub druhny Joanny

Straż Kębłowo

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim druhom za przybycie na nasz ślub, który odbył się w dniu 17 czerwca 2017r. w Kościele pw. Świętego Bartłomieja w Kębłowie.

Akcent strażacki na naszym ślubie był dla nas bardzo ważnym elementem dlatego dziękujemy, że byliście z nami w tak ważnej dla nas chwili.

 

2017-06-20, Pracowity tydzień strażaków z OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

We wtorek 13 czerwca około godziny 10:30 zastęp z OSP Kębłowo wezwany został do miejscowego zagrożenia na skrzyżowaniu ulic Stradyńskiej i Nowej. Okazało się, że drogą spacerowała sobie rodzinka łabędzi. Działania strażaków z naszej jednostki polegały na bezpiecznym odprowadzeniu łabędzi do kanału  

 

2017-06-12, Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Wolsztyn 11.06.2017

Straż Kębłowo

W niedziele 11 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Wolsztyn. W zawodach udział wzięło 31 drużyn w tym 11 żeńskich. Zawody otworzył Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Wolsztynie druh Henryk Żok.  
W dalszej części Starosta Wolsztyński Pan Janusz Frąckowiak wręczył czeki przedstawicielom OSP Kębłowo, Świętno, Obra, Wroniawy i Tłoki na zakup sprzętu i umundurowania na łączną kwotę 10 tyś. zł.

 

2017-05-31, Nowi strażacy w OSP Kębłowo

Straż Kębłowo

Od początku roku 3 druhów z naszej jednostki uczestniczyła w kursie podstawowymm strażaków OSP. Druhowie Jakub, Klaudiusz oraz Rafał brali udział w szkoleniach z gaszenia pożarów, ratownictwa technicznego czy także ratownictwa wodnego. W sobotę 27 maja uczestniczyli także w ćwiczeniach na komorze dymowej w KM PSP Leszno. Na zakończenie kursu w niedzielę 28 maja zaliczyli końcowy egzamin praktyczny. 

 

2017-05-29, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Kębłowie

Straż Kębłowo

Dnia 9 maja(wtorek) w remizie odbyło się spotkanie naborowe do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od tego momentu Ochotnicza Straż Pożarna w Kębłowie ma 24 nowych młodych członków. Pomimo tego, że spotkanie było organizacyjne od samego początku wzięliśmy się ostro do pracy. Na początku wspólnie utworzyliśmy regulamin MDP

 

2017-05-27, Dzień Strażaka

Straż Kębłowo

W dniu 7 maja 2017 r. w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Kębłowie odprawiona została msza święta w intencji strażaków z parafii Kębłowo. Po mszy poświęcony został nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który OSP Kębłowo odebrała w lutym br. Po mszy strażacy udali się na cmentarz, gdzie oddali hołd zmarłym druhom.

 

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] » 44Projekt strony współfinansowany przez Unię Europejską
ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zawartość strony stanowi własność Ochotniczej Straży Pożarnej w Kębłowie.
Kopiowanie, powielanie lub publikacja zamieszczonych materiałów bez zgody właściciela stanowi naruszenie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2008 - 2024. www.straz.keblowo.pl. Projekt strony wykonał: PRESSTU.PL.

stat4u